Inkontinencia vás už viac nemusí trápiť, zbavte sa jej pomocou laserovej operácie

Inkontinencia vás už viac nemusí trápiť, zbavte sa jej pomocou laserovej operácie

Trápi vás únik moču? Je to téma, o ktorej sa nemusí jednoducho rozprávať, no aj tento problém trápi nemálo žien i mužov. Ako sa s ním popasovať a prečo to netreba zanedbávať sa dozviete práve tu.

Mimovoľným únikom moču trpia rovnako ženy aj muži. U každého je to individuálne, zvyčajne sa však objavuje pri ťažkej fyzickej námahe, pri kýchnutí či pri kašlaní. Únik nemôžete ovládať svojou vôľou, je spôsobený nejakým faktorom. Inkontinencia nie je samotným ochorením, ale je prejavom nejakého ochorenia, ktoré je v ľudskom tele. Môže byť príznakom ochorenia dolných močových ciest alebo sa môže prejaviť pri narušení močovej trubice či močového mechúra. Môže byť aj prejavom oslabeného panvového dna u žien.

Ako riešiť tento problém?

Prvoradá by mala byť vždy preventívna prehliadka u urológa či u gynekológa, kedy vám bude určená diagnóza a lekár vás pošle na prípadnú operáciu. Je dôležité určiť, o aký typ inkontinencie sa jedná. Môže byť uretrálna – môže ísť o stresovú, urgentnú, zmiešanú, reflexnú či spôsobenú pretekaním a extrauretrálna (odtekanie moču patologickou cestou, nie je inkontinenciou v pravom zmysle slova). Pri bližšom určení typu inkontinencie sú dôležité viaceré faktory, to čím je spôsobená. Pacient sa musí podrobiť gynekologickému vyšetreniu, mikrobiologickému vyšetreniu moču a ďalším. Vďaka komplexnej liečbe môže byť únik moču úplne odstránený alebo zmiernený.

Laserová operácia

Zákroku sa nemusíte obávať, trvá len polhodinu a nie je po ňom nutná doba hojenia. Zákrok je ambulantný bez anestézie a je pri ňom minimálne zakročenie laserom IncontiLaseTM, ktoré je efektívne a bezpečné. Spoločnosť Frais vám ponúka túto operáciu, ktorá je nenáročná a je vykonávaná odborníkmi.Ak sa chcete cítiť pohodlne a vyhnúť sa nepríjemným situáciám s únikom moču, mali by ste túto operáciu vyskúšať.