Objavte čaro chia semienok

Malé čierne alebo biele semiačka, ktoré sú tak trochu podobné maku sú v súčasnosti veľmi obľúbené, no niet sa čomu čudovať. Tieto semienka sú totiž naozaj veľmi zdravé a ak neviete prečo, teraz sa to dozviete.

Bohatý zdroj vlákniny

Chia semienka sú bohatým zdrojom vlákniny a bielkovín. Pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi, čím sa zaisťuje pomalé uvoľňovanie sacharidov a následne ich premena na glukózu. Sú známe i vďaka svojmu ideálnemu pomeru omega-3 a omega-6 mastných kyselín, čo ocení určite mnoho ľudí, ktorí trpia zdravotnými problémami.

Vhodné i do jedál

Pri príprave tvorí chia semienka až z 90% voda, čiže sú vhodné do tekutých, ale i tuhých jedál. Obsahujú málo kalórií, takže pokiaľ ste sa rozhodli pre zdravú stravu, určite by nemali chýbať vo vašom jedálničku. Môžete ich pridať do nátierok, dresingov, jogurtov, koláčov, pudingov, koktejlov či do mlieka. Okrem toho ich môžete pridať do cereálií ako je ovsená či kukuričná kaša alebo na francúzsky toast. Suché chia semiačka absorbujú až sedemnásobok svojej váhy. Ak si dáte suché semienka a vy budete dehydratovaný, tie „vytiahnu“ vodu z vášho tela a to vám môže spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy. Preto sa radšej tomuto stavu vyhnite alebo ich pred tým namočte do misky s vodou a nechajte ich nasiaknuť. V chladničke ich takto môžete mať až 4 hodiny.

Posilnenie imunitného systému

Chia semiačka obsahujú veľké množstvo vitamínov C a E, ale i antioxidanty, ktoré chránia naše telo pred poškodením voľnými radikálmi. Náš imunitný systém sa teda posilňuje a chráni nás pred mnohými chorobami, čo oceníme najmä v tomto nepriaznivom počasí. Pokiaľ si dáte záležať na kvalite, eshop – http://www.mammachia.com/ vám ponúka širokú ponuku chia produktov, ktorým jednoducho neodoláte!

 

FOTO:  © joanna wnuk / Dollar Photo Club

 

Pridaj komentár