Chceli by ste schudnúť, ale neviete ako nato? Tak neváhajte a nechajte sa inšpirovať tými najlepšími typmi ovocných diét. Okrem toho, že zhodíte pár kíl, isto doplníte svoj organizmus o pár vitamínov a minerálov. Pozor, neodporúča sa ovocné diéty vykonávať dlhodobo!

Melónová diéta

Charakteristický pre melónovú diétu je, presne tak, melón! Vašu stravu (či už obed, večeru alebo raňajky) nahradíte práve melónom. Melónová diéta vaše telo detoxikuje a zároveň vám dopomôže schudnúť nejaké tie kilá. Keďže melón obsahuje veľmi veľa vody, rýchlo vás nasýti a zároveň vám dodá aj dostatok tekutín. Ideálne je konzumovať typický vodný červený melón, ale môžeme ho aj kombinovať s inými druhmi melónu.

Ak by ste sa pokúšali vyskúšať melónovú diétu, váš jedálniček môže vyzerať aj takto:

  • Raňajky – približne 300 g melónu
  • Desiata – šalát z 2 či 3 druhov melónu
  • Obed – medový melón
  • Olovrant – melónové pyré
  • Večera – nakrájané plátky melónu

Citrónová diéta

Všetky citrusové plody sú prospešné pre vaše zdravie. Či už tým, že pomáhajú zrýchliť váš metabolizmus alebo pomáhajú brzdiť vaše chute a hlavne apetít. Vďaka citrónovej diéte bude vaše telo obsahovať veľa vitamínu C. Avšak, to že vykonávate citrónovú diétu ešte neznamená, že budete konzumovať len a len citrón. Samozrejme, konzumáciu citróna môžete zvýšiť, ale nezabudnite ani na iné potraviny!

Citrón obsahuje veľmi vysoké množstvo kyselinu citrónovej a obsahuje tiež látku Pektín. Práve vďaka tejto látke je citrón vhodný na chudnutie. Pomáha totiž tlmiť absorpciu cukru z potravín a tiež pomáha pri prijímaní vápnika.

Konzumácia citrónu nie je vždy práve jednoduchá. Citrón môžete využiť napr. pri sladení čaju, pití vody s citrónom (citronády) či pri dochucovaní šalátov alebo iných jedál.

Banánová diéta

Banánová diéta je veľmi obľúbená hlavne v Japonsku. Základ banánovej diéty je konzumácia banánu na lačno každé ráno spolu s pitím vody. Banán však nesmie byť nijako upravený!

Je to veľmi jednoduchá diéta a nemá vysoký vplyv na zmenu nášho jedálnička, pretože na obed aj na večeru už banán konzumovať nemusíme. Vďaka konzumácii banánu hneď ráno doplníte vášmu telu dostatok energie.

 

Pridaj komentár