Ako pripraviť čerstvé jarné smoothie

Jar je obdobie, v ktorom sa mnohým ľudom žiada vnútorná očista. Pokiaľ ide o očistu tela, rýchlym, jednoduchým a chutným spôsobom sú svieže smoohtie. Pokiaľ do nich pridáte tie správne ingrediencie, detoxikačný účinok bude ešte intenzívnejší.

 Žihľava a zelený jačmeň

Zelené smoothie na jar jednoducho nesmie chýbať. Pripraviť sa dá prakticky zo všetkých zelených potravín, ale vynikajúce je smoothie zo žihľavy, zeleného jačmeňa a brokolice. Do mixéra môžete pridať aj ananás alebo jablko, aby ste pridali na sviežosti. Mladý zelený jačmeň je skvelou prísadou najmä preto, že obsahuje antioxidanty, podporuje trávenie aj chudnutie a dodá vám vitalitu, silu aj dobrú náladu.

Detox s chia semienkami

Chceli by ste niečo farebnejšie? A čo smoothie s čučoriedkami a chia semienkami? Okrem týchto dvoch zložiek si pripravte ešte kokosový olej, škoricu, med, mandľové mlieko a vanilku. Sladké, ale zdravé smoothie má detoxikačné účinky vďaka čučoriedkam, ktoré sú silný antioxidant. Dôležitú úlohu samozrejme majú aj chia. Chia semienka majú taktiež silný detoxikačný účinok, vysoký podiel vlákniny aj vitamínov skupiny B. S nimi môžete chudnúť aj bez toho, aby ste mali pocit hladu.

Zelené potešenie so spirulinou

Spirulina je úžasný pomocník pri chudnutí, znižovaní cholesterolu a zvyšovaní imunity. Okrem toho pomáha detoxikovať pečeň aj obličky a táto riasa by nemala chýbať v jarnom smoothie. Dá sa samozrejme pridať do každého zeleného aj nezeleného smootie, ale určite si ho vychutnáte v kombinácií s baby špenátom, šalátovou uhorkou, zelerom, jablkom, avokádom, banánom, mandľovým maslom, medom a ľanovými semienkami. Fantázií a vašim chutiam sa medze nekladú a tak si do svojho jarného detoxikačného smoothie môžete pridať akúkoľvek čerstvú zeleninu a ovocie alebo semienka.