Dobite kredit slobodne a rýchlo

Časy, keď ste sa v snahe dobiť telefónny kredit takmer sami úplne „dobili“, sú našťastie minulosťou. Nové technológie priniesli predtým nepredstaviteľné pohodlie. Lenže pozor! Dobíjanie je teraz také dostupné a jednoduché, že potrebujete naozaj silnú vôľu na ustráženie svojich výdavkov.

Nové účinnejšie technológie už dokážu zautomatizovať a zjednodušiť takmer každú súčasť našich životov. Dobitie kreditu telefónnych operátorov preto nemôže byť výnimkou. A tak sa čím ďalej tým viac môžete priblížiť k ideálnej spotrebe. Zaplatíte len toľko, koľko naozaj spotrebujete a nemusíte neplatiť operátorovi v rámci paušálu všakovaké kreatívne a hlavne neexistujúce náklady.

Paušál či kredit

Jednoznačnú odpoveď na základnú otázku mobilného telefonovania a datovania ozaj nenájdete. Obe možnosti majú výhody i nevýhody. Je prirodzené, že čo poteší zaneprázdneného podnikateľa, len málo poslúži mladému tínedežerovi. Každému sedí niečo iné podľa jeho osobitých potrieb.

Výhody kreditu

Najväčšou výhodou kreditu alebo predplatenej karty je takmer úplná sloboda. Žiadne viazanie, žiadne podpisovanie zmlúv. Len návšteva pobočky operátora, supermarketu alebo novinového stánku. Stačí kúpiť SIM kartu s predplateným kreditom a novým číslom.

Keď vás operátor sklame, tak jednoducho prejdete k inému. A hneď tu máte aj ďalšiu veľkú výhodu – rýchlosť. SIM kartu si zaregistrujete. Buď telefonicky alebo cez internetový formulár. A môžete telefonovať.

Ako bonus navyše máte pohodlný prehľad o spotrebe. Neminiete preto viac, než máte na karte. Čo poteší predovšetkým rodičov, ktorí chcú mať pod kontrolou výdavky svojich detí.

Ak málo telefonujete a potrebujete hlavne dáta, oplatí sa hľadať výhodné dátové balíčky. Tým, že sa pri kredite vyhnete viazanosti, nečakajú vás nemilé problémy ani v prípade odchodu do zahraničia. Alebo ak chcete mobilného operátora vymeniť. Nehrozia žiadne vysoké zmluvné pokuty.

Nevýhody kreditu

Hlavnou a citeľnou nevýhodou kreditu je, že oproti paušálom budú zrejme vaše hovory a SMS drahšie. Napriek faktu, že ponuke na trhu trocha pomohli nové produkty virtuálnych operátorov. Pri kredite nemáte možnosť kúpiť si dotovaný telefón. Teda obľúbený telefón za lepšiu cenu.

Navyše treba rátať s faktom, že váš kredit po určitej dobe nečinnosti prepadne. Tiež vám môže kredit skončiť v najmenej vhodnej chvíli. Čo počas dôležitého hovoru iste nepoteší.

Ďalej, pri kúpe dotovaného telefónu od mobilného operátora máte väčšinou šancu rozrátať cenu kupovaného telefónu na viac mesačných splátok. V prípade kreditu túto výhodu prirodzene strácate. Pomôcť môže ale bezúčelový spotrebný úver. Ním môžete kúpu nového telefónu zaplatiť – ak sa vám prieči kúpa použitého mobilu z bazáru apod.

Dobíjací kupón aj platba v predajniach

Spomínate si, aké náročné bolo dobíjanie ešte pred niekoľkými rokmi? Dostupných možností bolo výrazne pomenej. Zrejme najvýraznejším posunom k lepšiemu boli dobíjacie kupóny. Nadšenci si ich mohli kúpiť vo vybraných trafikách, novinových stánkoch ale aj potravinách.

Ku kreditu na kupónoch sa dostanete jednoducho. Potrebný kód zistíte po zotretí stierateľného políčka. Ten zadáte do telefónu v požadovanej kombinácii a stlačíte obrázok telefónu. Operátor dobitie potvrdí prostredníctvom SMS správy.

V hotovosti či kartou

V prípade, že si veľmi neveríte, či pri postupe s kupónom neurobíte nejakú chybu, je tu možnosť dobitia priamo platbou v hotovosti. Alebo platobnou kartou. V takom prípade ale musíte navštíviť predajné miesto operátora.

Prenos kreditu

Kredit si môžete tiež nechať zaslať od známych. V podstate ide o prenos kreditu na iné číslo. Možno na to ísť dvomi spôsoby. Prvým je SMS správa. Má presne určený tvar, ktorý pri prenose treba použiť. Prenos možno urobiť aj cez kód USSD. Kľúčovým rozdielom medzi ním a zasielaním cez SMS je zadávanie nemenného trojčíslia na klávesnici mobilu.

Dobíjanie online

Vrcholom pohodlia je prirodzene internet. Zárukou sú bezhotovostné platby. Vrátane dobíjania kreditu. Aj tu máte na výber viacero možností.

Prvou je automatické dobíjanie. Sami si zvolíte, pri akej sume vám bude kredit automaticky dobitý. Určíte si tiež, o aké hodnoty sa navýši. Druhou voľbou je pravidelné dobíjanie kreditu. Teda opakovaný postup v presne stanovených termínoch. Určíte si, v ktorý deň a o akú sumu má operátor zvýšiť kredit.

Do úvahy prichádza aj automatické obnovovanie priamo z vašej platobnej karty. Obnoví sa vždy v nastavenom momente. Funguje online bez námahy navyše.

Na dobitie si môžete aj požičať

Ak ste majiteľom predplatenej karty môžete si kredit navýšiť zaslaním bezplatnej SMS. Peniaze vrátite pri najbližšom dobití svojej karty. Výška jednorazového dobitia kreditu je pevne stanovená. Nie je možné ju meniť. K dispozícii je pre všetkých, čo si v priebehu posledného stanoveného obdobia svoj kredit dobili minimálne stanovenou sumou.

Využitie služby je bezplatné za predpokladu, ak si pri najbližšom dobití navýšite svoj kredit minimálne určenou sumou. V prípade dobitia nižšou sumou bude dobíjanie už spoplatnené. Služba zvykne byť dostupná doma aj v zahraničí. Na aktiváciu postačí zaslanie prázdnej SMS na určené číslo.