3 argumenty, prečo majú úspešní ľudia taký monotónny šatník

Ak patríte k ľuďom, ktorí nechápu, prečo sa niekto celkom dobrovoľne rozhodne nosiť len jeden typ oblečenia, možno Vám tieto 3 vysvetlenia pomôžu pochopiť ich konanie.  A ktovie, raz možno aj Vy prídete na chuť tomuto minimalistickému trendu.

 

  1. Menej rozhodovania

Únava zo zbytočných rozhodnutí. To je hlavný dôvod, prečo skutočne úspešní a vyťažení ľudia v obliekaní príliš neexperimentujú. Odev nosia najradšej v jednej, maximálne dvoch farbách, ktoré pravidelne obmieňajú. Tak sa veru nemôže stať, že by mali vo svojom šatníku zimné bundy vo všetkých dostupných farebných prevedeniach. Nie, snaha eliminovať výber je pre vyťažených ľudí povestná. A ako sa zhodujú, aj vysoko efektívna. Ušetrení rannej dilemy, čo na seba im totiž ostatne viac času aj energie na iné, pre nich dôležitejšie rozhodnutia.

bunda prechodná

  1. Majú svoj štýl

Každý máme nejaký kúsok odevu, ktorý považujeme za obľúbený. Pristane nám, cítime sa v ňom dobre a keby sme mohli, nosíme ho neustále. Lenže potom si povieme, že sa predsa nehodí, aby sme to občas neprestriedali, a tak ostane obľúbená koženková bunda visieť v skrini. A my rozmýšľame, špekulujeme, aké iné pánske bundy a vetrovky podľa najnovšie módy si máme dať na seba.

Úspešní ľudia toto dávno prekonali. Vedia, že nosiť jeden typ oblečenia nie je hanba, ani prejav nevkusu, práve naopak. Takýmto spôsobom sa prepracovali k jedinečnému štýlu, ktorý ich dokonale vystihuje.

 

  1. Ušetria

Dámy, odpovedzte úprimne: „Však sa u Vás nájde kus oblečenia, ktorý ste nikdy nemali na sebe?”  Na tom sa zhodne väčšina žien. Prečo je to tak? Svoj podiel viny na tom nepochybne nesie konzumný spôsob života, dostupnejšie ceny značkového oblečenia aj veľký tlak módnych domov. Skrátka máme pocit, že tú trendy sukňu či nové letné šaty musíme mať, a basta.

Úspešní ľudia si však nenechajú diktovať, od nikoho, a presne preto sú tam, kde sú. Čo na tom, že všetci chodia v pestrých neónových tričkách? Oni si to svoje obľúbené biele nenechajú vziať. Prečo by to aj robili? Móda sa predsa stále mení, no náš štýl a osobnosť ostávajú.

 

Nenechajte si nanútiť, že potrebujete všetko, čo vidíte vo výkladoch, nakupujte s rozumom a len to, čo Vám skutočne pristane. Uvidíte, koľko času, energie a v neposlednom rade aj peňazí vďaka tomu ušetríte.

 

Pridaj komentár