Podnikáte? Šetrite čas aj peniaze

Začať podnikať prináša so sebou veľa výziev, možností, ale aj hrozieb. Ale to so sebou prináša aj každý krok na ulici, takže byť prehnane opatrný sa vám neoplatí. Čo sa vám však oplatí, je optimalizovať. Nie je to iba momentálne veľmi trendy slovo, je to spôsob, ako môžete ušetriť nielen peniaze, ale aj čas. Čas, o ktorom všetci hovoria, že sú peniaze, no už málokto sa zaoberá jeho šetrením. Ako a kde môžete ušetriť peniaze aj čas? Existuje mnoho spôsobov, od kúpy lacnej náplne do tlačiarne až po prísny time management.

 

Ako šetriť peniaze

Existuje viacero spôsobov – od väčších úspor ako je optimalizácia daní, minimalizácia nákladov na výrobu alebo aj optimalizácia počtu zamestnancov. Toto sú však komplikované spôsoby, ktoré by si zaslúžili svoj vlastný článok. Ale poznáte to – korunka ku korunke a ste milionár. Preto aj drobné šetrenia peňazí majú veľký význam, keď ich potom spočítate dokopy. Napríklad LED osvetlenie kancelárií či priemyselných priestorov, vysokokapacitné tonery Xerox, Dell či Samsung, ktoré na jeden zásobník vytlačia tisícky strán alebo aj outsorceovanie procesov, ktoré zabezpečí externá firma lacnejšie a aspoň rovnako kvalitne.

 

Šetrite aj čas

Zakladanie spoločnosti trvá približne dva týždne. Čo je pomerne dlhá doba, ktorú by ste mohli využiť oveľa efektívnejšie, napríklad hľadaním partnerov, oslovovaním potencionálnych zákazníkov či hľadanie potrebných priestorov. Existuje však spôsob, vďaka ktorému môžete začať podnikať prakticky okamžite. Kúpa ready made spoločnosti vám umožní podnikať okamžite po tom, čo podpíšete zmluvu o kúpe už existujúcej spoločnosti bez akejkoľvek obchodnej histórie. Takže žiadne čakanie a behanie po úradoch.

 

Vážte si svoj čas

Dnes sú veľmi obľúbené osobné stretnutia, kvôli ktorým precestujte stovky kilometrov, aby ste na nich za 10 minút vybavili to, čo sa dalo pokojne aj cez telefón. Vážte si svoj čas a snažte sa vybaviť veci, ktoré dokážete, aj na diaľku. Okrem toho si dajte záležať na svojom time managemente a buďte sám na seba prísny.

 

FOTO:  © Angelo Giampiccolo / Dollar Photo Club

Pridaj komentár