Ktoré opravy zvládnete aj sami?

V súčasnosti je problém nájsť vodára, stolára alebo elektrikára. Tieto pozície nie sú dobre platené a dnešní mladí to dobre vedia. Ak však poznáte vodára, stolára alebo elektrikára, máte šťastie. Na niektoré činnosti však nebudete potrebovať majstrov.

 

Maľovanie stien

Maľovanie stien zvládnete aj vy a to bez problémov. Treba si len kúpiť kvalitnú farbu, obliecť si staré oblečenie, vybrať správny štetec a môžete ísť do toho. Najskôr si však nezabudnite odsunúť sedačky a zakryť nábytok, aby ste si ich nezamazali. Rátajte však s tým, že deň – dva sa v miestnosti nebudete môcť zdržiavať. Výpary z farby vám môžu totižto spôsobovať bolesti hlavy.

 

Výmena nábytkových konaní

Pri výmene starých nábytkových kovaní za nové nebudete potrebovať pomoc opravára. Zvládnete ju sami bez pomoci kamarátov a rodinných príslušníkov. Pred výmenou si však dôkladne obzrite nábytkové kovania, aby sa nestalo, že kúpite zlé, ktoré vám nebudú pasovať. Pri každom modely sú napísané rozmery nábytkového kovania. Dávajte si na ne pozor.

 

Výmena kľučiek na dverách

Niekedy ich vymieňame len z dôvodu, že nepasujú do interiéru. Niekedy práve kvôli tomu, lebo sa pokazia. Výmenu kľučiek taktiež zvládnete ľavou zadnou bez pomoci odborníka. Pri kúpe nových kľučiek si overte výrobcov, ktorí kľučky predávajú. Okrem výrobcu si všímajte ešte aj vzhľad, povrch a cenu.

 

Menšie opravy

Upchatie potrubia alebo čistenie komína dokáže zvládnuť takmer každý z nás. Vedieť robiť takéto menšie opravy je veľké plus najmä pre mladých ľudí, ktorí častokrát majú problém opraviť aj takú maličkosť ako zlomenie pántov.

Pridaj komentár