Ako si vybrať správny altánok alebo záhradný domček?

Altánky a záhradné domčeky bezpochyby patria k prvým veciam, ktoré si človek všimne na záhradke. Preto, ak uvažujete nad kúpou altánku alebo záhradného domčeka, dobre si premyslite na čo ho budete využívať. Od toho sa môžete ďalej odraziť aký druh si zakúpite a kam ho umiestnite.

Rôzne využitia

Či už altánky alebo záhradné domčeky, existuje mnoho využití takže každý si zaručene nájde to najvhodnejšie práve pre neho. Altánky môžete využiť na oddych, čítanie, grilovanie alebo na posedenie s priateľmi pri pohári vína. Záhradný domček môžete využiť na skladovanie záhradného nábytku, náradia, bicyklov a podobne. Využiť ho však môžete aj ako letnú kuchynku, „izbu“ pre hostí alebo v záhradkárskej osade ako kombináciu všetkých možností.

Ako si správne vybrať?

Ak ste sa už rozhodli, na čo budete záhradný domček alebo altánok využívať, je na čase začať vybrať, ako sa hovorí, to pravé orechové. V prípade altánku je voľba jednoduchšia- rozmerovo sú veľmi podobné takže stačí len vybrať farbu a ten, ktorý sa vám najviac páči. Pri domčekoch zohráva rolu viacero faktorov. Na výber sú rôzne druhy, tvary, veľkosti, rozmiestnenia a hrúbky. Napríklad ak by ste chceli domček využiť na uskladnenie záhradného náradia, stačia tenšie steny. Pokiaľ by ste ho chceli využívať na občasné prespanie, určite treba siahnuť po domčeku s hrúbkou steny aspoň 40mm. V prípade, že chcete domček využívať celoročne, steny by mali byť minimálne 58mm hrubé a celý domček kompletne zateplený. To znamená podlaha, steny aj strecha. Pri výbere sa nemusíte báť osloviť profesionálov, ktorí vám radi poradia a pomôžu Vám nájsť ten najvhodnejší produkt.

Nenechajte sa nalákať na cenu

Častokrát je pre kupujúcich rozhodujúcim faktorom cena. Zapamätajte si, že najkvalitnejší predajcovia podobných produktov nedisponujú najlepšími cenami. S vyššou cenou však súvisí overená kvalita, záruka, dlhšia životnosť a v konečnom dôsledku spokojnosť.

Na záver vám poradíme, aby ste si kúpu altánku či záhradného domčeka dobre premysleli, nekupujete ho predsa na jedno leto. Pri správnom zaobchádzaní Vám vydrží niekoľko desiatok rokov.