Originálne vianočné dekorácie

Premýšľate nad vianočnými dekoráciami, ktoré nádherne oživia vašu domácnosť?  Tradičná červená farba dokáže v kombinácií s chytrými nápadmi vykúzliť skutočnú rodinnú atmosféru.

Adventný kalendár

Nemôžu sa vaše deti dočkať Štedrého dňa? Vyrobte im originálny adventný kalendár, ktorý im pokojne môžete darovať i na Mikuláša. Nakúpte obálky rôznych veľkostí i farieb, no najkrajšie budú jednoznačne červené. Napíšte na obálky čísla od 1 do 24 a do každej z nich vložte originály darček v podobe drobnej sladkosti, spoločnej fotky, básničky či obrázku. Obálky pripevnite napríklad na chladničku alebo nástenku a uvidíte, že sa vaše ratolesti veľmi potešia.

Segnaposto con mela su tavola nataliziaJabĺčka v karameli

Určite každý z vás pozná jablká v cukre či čokoláde. Mňam! Táto jedlá dekorácia je nielen chutná, ale vyzerá i veľmi dobre, a to napríklad v strede jedálenského stola. V hrnci nechajte skaramelizovať vodu s cukrom, vezmite jablká a postupne ich namáčajte do hrnca s pripraveným karamelom. Nechajte jablká vychladnúť na alobale, pekne ich naaranžujte na vianočný podnos a dekoráciu umiestnite na miesto, kde sa vám bude najviac hodiť. Okrem toho vaša rodina určite ocení, že si bude môcť po slávnostnom menu ako dezert vybrať i niečo zdravšie, než sú vianočné koláčiky či šalát.

Vlastnoručne robený adventný veniec

Adventný veniec nemusí byť len uprostred vášho stolu, ale pokojne i na stene či dverách. Takéto dekorácie nájdete samozrejme v každom kvetinárstve, no vyrobiť si originálny adventný veniec je na nezaplatenie. Spraví radosť nielen vám, ale i vašej rodine či okoloidúcim. Pracujte samozrejme s prírodným materiálom ako sú vetvičky zo stromov a nádherný vianočný veniec je na svete. Tak čo poviete, aj vy si pripravíte „handmade“ vianočné dekorácie?

 

FOTO:  © Studio Gi + vectorfusionart / Dollar Photo Club

 

Pridaj komentár