Dámy, tieto topánky vám nesmú chýbať túto jar a leto

Dámy, tieto topánky vám nesmú chýbať túto jar a leto

Trendy v obliekaní i obúvaní sa menia rýchlejšie ako blesk. Navyše to, čo bolo módne v minulosti si vždy nenápadne nájde cestu späť do šatníka. Môžeme preto povedať, že trendy sa neustále opakujú a občas medzi nimi vyskočí extravagantný kúsok, ktorý je len otázkou pár mesiacov. Lesk extravagancie sa vytratí a zostane stará, dobrá klasika, ktorou nič nepokazíte a vaše chodidlo si bude užívať pohodlie.

Topánky do mesta

Túto jar sa opäť začali nosiť balerínky a topánky na nízkom opätku s výraznou ozdobou. Najčastejšie ide o širokú prepletenú retiazku dodávajúcu topánkam punc luxusu. Medzi výrazné trendy jari, ktoré si môžete obuť i do práce, patria kožené poltopánky pripomínajúce dreváky. Ich podošva je drevená a predná časť výrazné zaoblená. Poltopánkové dreváky nájdete buď v celistvom strihu, alebo s odokrytou pätou. Nejde síce o pohodlné turistické topánky, ale vďaka vyššej platforme sa v nich celkom komfortne chodí. Na vysokej platforme je vidieť v poslednom čase i modelky, ktoré vsadili na extrémne vysoký asymetrický opätok, zakrytú špičku a širší remienok okolo členkov. V oblasti farebnosti týchto vysokých topánok si našli svoje miesto výrazné neónové farby, ktoré rozžiaria každý nudný outfit. A ešte jeden detail je veľmi zaujímavý. Ide o vrchnú časť topánky pripomínajúcu prepletené vrkoče.

Topánky na prechádzku

Nikdy nestarnúce tenisky sú na prechádzky po meste ako stvorené. Okrem klasických nízkych strihov je možné zazrieť vysoké strihy a veľmi zaujímavý módny trend ponožiek vykukujúcich z tenisiek. Tenisky sa nosia skôr v zemitých farbách – sivej, bielej a béžovej. Nič nepokazíte bielymi teniskami. Zabudnúť nesmieme ani na konverzky, ktoré sú must have topánkovej módy určenej do mesta i na prechádzky.

Topánky na turistiku

Pozor na to, že turistická obuv nie je to isté ako obuv na vychádzky. Ak si chcete túru naozaj užiť a nevrátiť sa domov s vyvrtnutým členkom, je nutné, aby ste si kúpili topánky určené do hôr. Mnohé dámy sa im vyhýbajú, pretože si myslia, že nemôžu vyzerať módne. To je veľký omyl. Módny priemysel sa prispôsobil dámam vo všetkých oblastiach, takže dámska turistická obuv vyzerá naozaj skvele. Do mierneho terénu si kúpte nižší strih topánok a pri stúpaní oceníte vyšší strih. Vybrať si môžete z rôznych farieb podľa vášho vkusu – menej výrazné čierne, modré, zelené, ale tiež pohľad priťahujúce žlté či kombinácie farieb ako neónovo modrá so žltou.