Jednoduché jesenné dekorácie

Radi prispôsobujete dekorácie vo svojom dome alebo byte ročnému obdobiu? A máte už prichystané jesenné dekorácie? Tie sú možno zo všetkých najkrajšie. Hýria totiž teplými jesennými farbami a prírodnými materiálmi. Poradíme Vám, ako si môžete vyrobiť zopár jednoduchých dekorácií, napríklad na sviatočný jesenný stôl.

Využite dary prírody

Stačí, ak sa poprechádzate v prírode a určite natrafíte hneď na niekoľko nádherne sfarbených listov. Aj tie sa dajú použiť ako súčasť dekorácie. Použijete ich veľmi jednoducho. Ak Vám z kytice ostali pekne vysušené ruže, pridajte k nim zopár väčších farebných listov a zviažte ich krásnou slamenou stuhou. Takáto sušená kytica sa bude pekne vynímať na stole napríklad v sklenenej váze.

Sušené listy však nie sú jediný dekoračný materiál, ktorý príroda na jeseň ponúka. Veľmi vďačné sú aj žalude, či gaštany. Naaranžujte ich do plytkej sklenenej misy a do stredu vložte väčšiu hnedú, prípadne oranžovú alebo červenú sviečku. Takáto dekorácia Vám vydrží poriadne dlho!

A čo by to bola za jeseň bez tekvíc? Pokiaľ ide o dekoratívnu funkciu, najobľúbenejšie sú mini tekvičky rôznych farieb. Krásne budú vyzerať naukladané v slamenom košíku. Vyrobiť si z nich môžete aj svietniky. Stačí, ak z vrchnej časti tekvice vydlabete vnútro a do vzniknutej diery vložíte čajovú sviečku. Jednoduché, však?

Pre šikovné ruky

Ak si trúfate aj na trošku zložitejšie dekorácie, inšpiráciou pre Vás by mohli byť rôzne jesenné vence. Tie si môžete nielen uložiť v interiéry, ale aj zavesiť napríklad na vchodové dvere. Základom takýchto vencov je korpus z prútikov ozdobnej vŕby. Ten si upletiete veľmi ľahko. Buď vyrobte tradičný vrkôčik alebo si prútiky stočte jednoducho do kruhu a ich konce zviažte. Na takýchto venčekoch sa krásne vynímajú sušené červené šípky. Dozdobiť ich však môžete podľa vlastnej vôle. Či už kadečím z prírody – od listov, cez šišky zo stromov, až po žalude. Alebo si takýto prírodný veniec obtočte led svetielkami. A štýlová dekorácia je na svete!

Viete, čo je na týchto jesenných dekoráciách azda najlepšie? Že Vás budú stáť len zopár drobných. Prakticky všetko, čo na ne potrebujete, Vám dá príroda zadarmo!

 

FOTO:  © spinetta/ Dollar Photo Club

Pridaj komentár