Užitočné tipy pri nákupe záhradnej trampolíny

Užitočné tipy pri nákupe záhradnej trampolíny

Možno si poviete, že je tam toho, čo môže byť na výbere trampolíny zložité, veď je to len plocha na skákanie s konštrukciou okolo. V podstate áno, ale predsa len si treba niektoré veci pred nákupom ujasniť, aby ste vzali do úvahy všetky faktory, ktoré môžu do veľkej miery ovplyvniť vašu spokojnosť s trampolínou. Nie všetko vám totiž napadne a radšej dvakrát čítať alebo si vypočuť múdre rady, ako ľutovať, že ste sa unáhlili.

Ujasnite si, pre koho kupujete trampolínu

Jedna z prvých otázok, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť, je či hľadáte trampolínu, ktorú budú používať hlavne deti, alebo plánujete, že by sa na nej mohli vyblázniť aj dospelé osoby? Poznať odpoveď je dôležité predovšetkým kvôli tomu, aby ste si zvolili vhodnú veľkosť trampolíny a neprekročili hmotnostný limit vami vybraného modelu.

Ak sa na trampolíne majú bezpečne zabávať aj dospelé osoby a tínedžeri, odporúča sa, aby sa nosnosť trampolíny pohybovala okolo 130 kg a zároveň by ste sa mali obzerať po modeloch s väčším priemerom skákacej plochy. Malým deťom bude stačiť menšia trampolína, no ak chcete, aby vydržala čo najdlhšie a nelimituje vás priestor ani financie, oplatí sa kúpiť si väčšiu.

Zamyslite sa, aké sú vaše priestorové možnosti

Veková skupina skákajúcich má výrazný vplyv na priemer trampolíny, to nepopierame, no nemenej dôležité je zamyslieť sa nad tým, aby trampolína zapadla do priestoru záhrady a zostal okolo nej dostatočný voľný priestor. Do malej záhrady sa budú hodiť trampolíny s priemerom približne 2,4 až 3 metre, pri veľkej záhrade si budete môcť dovoliť aj trampolínu s priemerom 4 metre a viac.

Trampolína by nemala stáť na vybetónovanej tvrdej ploche, v tesnej blízkosti stromov, striech či iných prekážok, ktoré by mohli komplikovať otázky bezpečnosti pri nastupovaní a vystupovaní, ale aj samotnej hre na trampolíne. Neumiestňujte ju ani pod nízku strechu, lebo vyššie osoby by si mohli pri intenzívnom skákaní ľahko poraniť hlavu.

Uprednostnite najlepšiu možnú kvalitu, akú si viete dopriať

Aby vám trampolína vydržala čo najdlhšie a bola schopná dlhodobo odolávať všetkým poveternostným podmienkam, ktorým bude vonku vystavená, hľadajte kvalitnú, pevnú a stabilnú konštrukciu s kvalitnou odrazovou skákacou plochou a pružinami. Ide predsa o vašu bezpečnosť a aj peniaze. Nechcete predsa každú sezónu kupovať nový model.

Samozrejmosťou by mali byť kvalitné, certifikované nezávadné materiály bez obsahu toxických látok, ktoré zvládnu nielen nepriazeň počasia, ale sú odolné aj voči UV žiareniu a sú rovnomerne pripojené k pružinám a iným konštrukčným prvkom.

Kvalitné pružiny by mali byť vyrobené z odolných materiálov, aby boli dostatočne pružné, no zároveň nie príliš hlučné a schopné efektívne absorbovať dopad, čím minimalizujú nepriaznivý dopad na kĺby skákajúcich osôb.

Ak nechcete robiť kompromisy medzi kvalitou a dobrou cenou, pozrite si ponuku záhradných outdoorových trampolín na https://hop-sport.sk/trampoliny/ a vyberte si najvhodnejší model pre vaše potreby.

Bezpečnosť nadovšetko

Minimalizujte riziko vzniku zranení a zabezpečte čo najlepšiu možnú mieru bezpečnosti pre skákajúcich. Trampolína by mala byť vybavená ochrannou sieťou, ktorá zabráni pádu detí z trampolíny a pohltí náraz v prípade pádu. Na trhu existujú trampolíny s vonkajšou alebo vnútornou ochrannou sieťou. Tá je teda umiestnená buď pred pružinami, alebo za nimi.

Nech je už akokoľvek, určite by mali byť zakryté ochranným krytom pružín. Ak sa vám podarí nešikovne skočiť alebo nebodaj padnúť, je to práve ochranný kryt na pružinách, ktorý zabráni neželaným zraneniam pri hre. Aj penová ochrana stĺpov má svoj význam. Rovnako tiež schodíky alebo rebrík k trampolíne, ktorý uľahčuje nastupovanie a vystupovanie na ňu a je praktický obzvlášť v prípade, že trampolínu používajú deti.

Nezabudnite trampolínu na záhrade poriadne ukotviť, aby sa počas skákania neprevrhla alebo v prípade silného vetra nenapáchala škody.

 

Zdroj obrázku: Elena Noeva / stock.adobe.com