Plastové dvere a plastové okná – aké sú ich prednosti?

UPVC je skratka pre nemäkčený polyvinylchlorid, ktorý je tiež známy ako tvrdý PVC. Plastové okná a dvere sa v súčasnosti bežne používajú v bytových zariadeniach, pretože sú dlhotrvajúce, trvanlivé a majú neprehliadnuteľný vzhľad, ktorý zaujme aj náročných klientov. Pýtate sa, aké sú prednosti plastových dverí a plastových okien? Je to totiž nielen prijateľná cena, ale aj výborné vlastnosti!

Plastové dvere – aké sú výhody?

V porovnaní s konvenčnými dverami a oknami majú okná a dvere vyrobené z plastu lepší životný cyklus. Plastové vchodové dvere sú odolné voči teplote a oproti tradičným dverám majú vysokú životnosť, ktorá sa môže vyšplhať na niekoľko desiatok rokov!

Jednoduché použitie a bezproblémová údržba

Plastové okná cena je mimoriadne prijateľná, čo znamená, že nenaruší váš rodinný rozpočet. Keďže plast nie je biologicky odbúrateľný, nemusíte sa obávať plesní či iných zdraviu škodlivých komplikácií. Okrem toho sú dvere vyrobené z plastu veľmi ľahké, takže sa ľahko prenášajú a prepravujú, čo oceníte trebárs vtedy, ak sa rozhodnete rekonštruovať váš dom.

Izolácia zvuku

Plastové okná poskytujú veľmi dobrú zvukovú izoláciu proti hluku, čo ocenia rodiny žijúce v centre mesta. Aj z tohto dôvodu sa odporúča uprednostniť plast do domov a bytov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti letísk, diaľnic a centier miest, kde je vysoký turistický ruch.

Tepelná izolácia

Vchodové dvere plastové poskytujú veľmi dobrú tepelnú izoláciu, ktorá neponecháva priestor pre zvýšenú spotrebu energie, či už ide o klimatizáciu alebo kúrenie. To znamená, že ročne môžete ušetriť náklady vynaložené za energie, a to dokonca až niekoľko desiatok eur! Tak čo poviete, aj vy porozmýšľate o nadčasovom, no zároveň tradičnom plaste, ktorý je dnes stále mimoriadne obľúbený a využívaný vo svete stavebníctva?