Podnikanie na Slovensku a offshore spoločnosti

Slovenské podnikateľské prostredie v posledných rokoch pripomína prehnité jabĺčko. Z vonku vyzerá celkom atraktívne, ale keď sa dostaneme hlbšie, začína sa ukazovať hniloba. Akú budúcnosť má slovenské podnikateľské prostredie? Nie moc ružovú.

 

Zlá podpora od štátu

Pre zahraničných investorov je Slovensko prijateľnou krajinou, avšak pre domácich podnikateľov je nehostinným prostredím. Vysoké dane a takmer žiadna podpora od štátu prinútila už mnohých podnikateľov k rozhodnutiu ukončiť svoje podnikanie. Vynára sa teda otázka, či bude ešte možné zachrániť slovenských podnikateľov. Dá sa ešte zachrániť slovenské podnikateľské prostredie?

Áno, dá. Štát by sa mal zamerať na zlepšenie podnikateľského prostredia. Mal by znížiť dane, odvody a zrušiť obrovské pokuty v prípade pochybenia. Mnohým slovenským občanom by sa lepšie pracovalo u slovenského podnikateľa, ktorý by im umožnil lepšie finančné ohodnotenie ako zahraničný investor, ktorý slovenských občanov považuje za lacnú pracovnú silu a dáva im minimálnu mzdu.

V poslednej dobe však mnoho podnikateľov – nováčikov zaujímajú offshore spoločnosti. Čo sú a v čom spočíva ich výnimočnosť?

 

Čoraz viac podnikateľov má záujem o offshore spoločnosti

Offshore spoločnosti majú jednu veľkú výhodu – pomôžu vám vyhnúť sa vysokým daniam a byrokracii na Slovensku. Offshore spoločnosti sú legálne entity registrované podľa daného štátu. Len v Európe máme zopár krajín, ktoré lákajú zahraničných podnikateľov na výhodné podmienky týkajúce sa zdanenia. Pokiaľ sa na Slovensku nezlepšia daňové podmienky, mnoho podnikateľov bude zakladať offshore spoločnosti.

Offshore spoločnosti nie sú žiadnym strašiakom. Spoločnostiam umožňujú dosiahnuť finančnú stabilitu a výkon na trhu. Ak máte záujem o podnikanie, skúste práve takýto typ podnikania. Pomôžu vám ušetriť veľké množstvo financií.

 

Kde všade si môžete založiť offshore spoločnosť?

Offshore spoločnosti si budete môcť založiť v rôznych krajinách. Medzi najznámejšie patria Veľká Británia, Seychely a Cyprus. Samozrejme, že ešte predtým ako si niektorú z týchto krajín vyberiete, sa radšej poraďte s odborníkmi. V niektorých offshore krajinách nepodporujú všetky predmety podnikania. Napríklad na Seychelách je zakázané obchodovanie na Forexe alebo pre niektoré činnosti je potrebné získať licencie. Zistite si potrebné informácie, aby sa potom nestalo, že urobíte chybu, ktorú nebudete môcť vrátiť späť.

Aké sú ale výhody offshore spoločností vo Veľkej Británii a na Cypre?

Výhody založenia offshore spoločnosti vo Veľkej Británii sú:

  • rýchle založenie spoločnosti,
  • vysoká ekonomická stabilita a prosperita krajiny,
  • vlastná mena,
  • základný kapitál v minimálnej výške ( 1 libra ).

Výhody založenia offshore spoločnosti na Cypre sú:

  • ochrana údajov a anonymita vlastníctva,
  • druhá najnižšia daň z príjmu v Európe ( 12,5%),
  • podpísané zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia ( vrátane Slovenska ).

Pridaj komentár