Nákladné štvorkolky môžu byť rodinným vozidlom

Nákladné štvorkolky môžu byť rodinným vozidlom

O štvorkolkách sa zväčša hovorí len ako o vozidlách na prácu alebo na preteky. Niektoré modely štvorkoliek umožňujú oveľa viac. Ide predovšetkým o nákladné t.j. UTV štvorkolky. Keď si chcete zajazdiť po lese a v rozmanitom teréne s celou rodinou, zaručene si musíte obstarať práve tento typ štvorkolky.

UTV štvokolky nemusia slúžiť len ako nákladné vozidlá

Je jasné, že vďaka nákladnej korbe sa UTV štvorkolky využívajú hlavne na prevážanie nákladu. Oproti nákladnému vozidlu alebo traktoru majú výhodu v tom, že prejdú akýmkoľvek terénom. Nie sú tak mohutné ako traktory a ani tak ťažkopádne ako nákladné vozidlá. Vo väčšine prípadoch ide o stroje typu side by side, takže sú určené pre dve osoby. Existujú UTV, ktoré majú vo vnútri kabíny miesto až pre 5 osôb. Ide vlastne o podobné sedenie ako v klasickom osobnom automobile.

Oproti obyčajným side by side sú UTV odlišné v tom, že disponujú krytou kabínou. Niektoré síce kabínu nemajú, ale sú skonštruované tak, aby sa do nich dala kabína namontovať. Vďaka kabíne je štvorkolka vozidlom, ktoré je možné využiť po celý rok. Zíde sa vám na chalupe, ktorá je skrytá v lese, ale tiež v prípade, keď bývate v rodinnom dome a máte veľkú záhradu. Záhradkári vedia, že v záhrade je stále čo robiť. Odviesť neporiadok po úprave záhonov alebo zvoziť úrodu po žatve do pivnice je so štvorkolkou jednoduchá úloha.

UTV štvorkolky je možné upraviť pre viac osôb

Možno vám stojí doma v garáži UTV vozidlo určené pre dve osoby. Je na škodu, keď skvelé štvorkolky Can-Am alebo iné nadupané stroje len tak oddychujú v garáži. Ak nie je v záhrade alebo na poli čo robiť, prestavajte UTV na vozidlo pre viac osôb. Následne sa môže celá rodina tešiť z výletov do lesa. Na takto upravenej štvorkolke ľahko odveziete tiež celú partiu na poľovačku.

Overte si podľa návodu na použitie štvorkolky jej nosnosť, aby ste dodatočnými úpravami nezmenili ťažisko. Ťažisko je kľúčové pri vyberaní zákrut. Do štvorkolky je možné doplniť stredové tretie sedadlo. Možnosťou je rozšírenie kabínového priestoru na sedadlá v zadnej časti. Pri týchto úpravách sa poraďte so servisnými pracovníkmi. Vyváženosť štvorkolky je oveľa dôležitejšia ako jej úpravy na rodinné vozidlo.

Štvorkolka pre každého podľa individuálnych želaní už nie je len snom. Nakonfigurujte si vlastnú štvorkolku na internetových stránkach https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.