Pohodlný matrac pre pokojný spánok počas celej noci

Aj vám sa z času na čas stane, že sa ráno prebudíte totálne „dolámaný“ s bolesťou hlavy či chrbta? Dôvodov môže byť hneď niekoľko: psychická nepohoda, zlá poloha spánku, fyzické preťaženie počas dňa, no najčastejšou príčinou býva práve zlý matrac! Ak už máte ten váš niečo cez desať, či dokonca dvadsať rokov, je na čase ho vymeniť za nový! Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že každý matrac má svoju životnosť, a práve preto by sme mali sledovať, či aj po rokoch spĺňa svoj hlavný účel a je oporou pre telo počas celej noci. Ak máte pocit, že nie, neváhajte a siahnite po novom!

Penové a latexové matrace kopírujú vaše telo

Ak chcete docieliť to, aby matrac dokonale kopíroval vaše telo, rozhodne siahnite po materiály akým je pena alebo latex. Oba z nich totiž tlmia otrasy, čo oceníte najmä vtedy, ak má váš partner nepokojný spánok. Lacné matrace sa tiež vyznačujú pružnosťou, odolnosťou a mäkkosťou, čiže ak uprednostňujete spánok skôr na mäkkom povrchu, neváhajte a poraďte sa s odborníkom, ktorý vám pomôže s výberom ideálneho penového alebo latexového matracu. Dokonca máte možnosť vybrať si obojstranný matrac, a teda zvoliť si buď mäkšiu alebo tvrdšiu stranu, čo samozrejme závisí od vašich preferencií.

Pružinové matrace ochladzujú počas celej noci

Ak je vašim cieľom pokojný spánok počas celej noci, a to bez toho, aby ste sa potili, zvoľte pružinový matrac 160×200, ktorý okrem iného rozkladá váhu tela rovnomerne, čím sa vyhnete preležaninám, a teda bolestiam kĺbov. Vďaka cirkulácií vzduchu je tento typ matraca chladnejší v porovnaní s penovým alebo latexovým, čo oceníte najmä v horúcom letnom počasí, kedy je bežné, že sa aj počas noci nadmerne potíme. Konečné rozhodnutie je samozrejme len a len na vás, dajte si predovšetkým záležať na tom, aby bol matrac vyrobený z kvalitného materiálu, pretože práve od toho závisí, či sa vyspíte dobre alebo nie.