Regenerácia a úľava bolestí vďaka masáži

Masáže nie sú určené len pre športovcov alebo ľudí so zdravotnými problémami. Každý z vás by si mal občas dopriať masáž, ktorá zregeneruje svalstvo a odstráni pocity nežiaduceho stresu. Pomocou masáži predídete bolestiam v oblasti chrbtice a uvoľníte stuhnuté svaly, ktoré trpia pri nerovnomernej záťaži.

Prečo je masáž dôležitá

Už po prvej návšteve masážneho salóna sa budete cítiť ako znovuzrodení. Niektorí maséri vedia dokonca prísť priamo k vám domov. Nie je pre nich problém priniesť si mobilné masážne lehátka, masážne oleje a ostatné pomôcky potrebné pre vašu relaxáciu. V tomto prípade sa nemôžete vyhovoriť ani na nedostatok voľného času. Masáž by si mal každý dopriať minimálne raz za mesiac. Je potrebná nielen pre ľudí pracujúcich manuálne v stoje, ale aj pre tých, ktorí sedia celý deň za stolom. Masážami viete predísť bolestiam a zbaviť sa stresu. Po polhodine masáže sa budete cítiť ako po výdatnom spánku. Dokázaný bol taktiež priaznivý vplyv pravidelných masáži na zvyšovanie celkovej imunity a obranyschopnosti organizmu.

Základné typy masáží

Zväčša sa stretnete v masérskom salóne s pojmom reflexná alebo klasická masáž. Obe sú určené na uvoľnenie svalov a prekrvenie pokožky. Reflexná masáž navyše stimuluje určité body na tele (hlavne na chodidlách, ale aj na chrbte) a pomáha k odhaleniu zdravotných problémov. Veľkej obľube sa teší aj masáž lávovými kameňmi, ktorá pomocou tepla uvoľní a odstráni bolesť vo vnútri svalov. V posledných rokoch dávajú hlavne dámy prednosť medovej detoxikačnej masáži. Účinkom medu sa z tela vyplavia toxíny, ktoré sú príčinou mnohých ochorení, únavy či nespavosti. Pri thajskej masáži dochádza k naťahovaniu a hĺbkovej masáži svalov. Takáto masáž dokonca lieči vnútorné orgány.

Aj takto sa dajú uvoľniť svaly

V prípade, že si chcete dopriať relaxáciu pravidelne v pohodlí domova, kúpte si autotrakčné lehátko. Tento zázračný prístroj vám pomôže uvoľniť svalové napätie a zablokované svaly. Lehátko dokonca pomáha spriechodniť dýchacie cesty, je prevenciou proti bolesti chrbta a končatín, stimuluje správnu funkciu vnútorných orgánov a pomáha pri celkovej relaxácii. Autotrakčné lehátko sa stane vaším domácim rehabilitačným pracovníkom. Na stránkach internetového obchodu inSPORTline si môžete vybrať z ponuky autotrakčných lehátok za rozumné ceny. Investícia do lehátka nezruinuje vašu peňaženku a vy za pár dní pocítite priaznivé účinky prístroja na vaše zdravie.