Na čo sa zamerať pri výbere autoškoly

Kedysi ste vodičov v stredne veľkom meste spočítali na prstoch jednej ruky, dnes by vám prsty na ruke často nestačili ani na spočítanie vodičov v jednej rodine. Je to tak, vodičský preukaz má takmer každý. Ak patríte medzi tých, ktorí ho ešte nemajú, ale rozmýšľajú o ňom, tu sú štyri tipy, ktoré vám pomôžu vybrať si takmer dokonalú autoškolu pre vás a vaše potreby. Kde začať?

Najprv sa pýtajte

Keď napíšete do Googlu „autoškola + vaše mesto“, dostanete tisícky výsledkov. Jasné, toľko autoškôl u vás nie je, ale prečo sa prehrabávať desiatkami stránok a stráviť pri tom hodiny či dni? Začnite tým, že si vypýtate osobnú referenciu a skúsenosť od vášho okolia – kamaráti, rodina, kolegovia či spolužiaci. Pýtajte sa ich na to, kde robili autoškolu, ako hodnotia inštruktora, vozový park a s čím boli/neboli spokojní. Toto je prvé a najdôležitejšie sito.

Vyhovujete si?

Vždy sa naučíte viac od človeka, s ktorým si rozumiete a máte k nemu sympatie. Aj preto je dobré, predtým ako sa zapíšete na kurz, mať aspoň krátky rozhovor s vaším inštruktorom. Máte pocit, že by vás umlátil knihou, keby ste pri vchádzaní do garážovej brány šuchli spätným zrkadielkom? Hľadajte ďalej. Okrem toho si dajte záležať, aby autoškola nesídlila zbytočne ďaleko a dokázala sa prispôsobiť vášmu harmonogramu.

Na akom aute sa budete učiť

Hovorí sa „ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku“, ale nikto sa nechce učiť šoférovať na starom aute s poškodenou prevodovkou a nefunkčnou ručnou brzdou. Preto hoďte očkom na to, aké autá má vaša autoškola, v akom stave sú a snažte sa zistiť podľa indícií, či im venuje dostatočnú starostlivosť.

Detaily, ktoré rozhodnú

Ak ste sa stále nerozhodli, ktorá autoškola je pre vás najlepšia, potom sú tu detaily, ktoré to urobia za vás. Zamerajte sa na cenu, čo v nej je zahrnuté, či môžete platiť na splátky a aj to, či iná autoškola neponúka viac jázd za rovnakú cenu. Ak hľadáte autoškolu v hlavnom meste, zaujímajte sa o to, či má v ponuke kondičné jazdy v Bratislave, ktoré vám pomôžu zdokonaliť sa. Ďalej sa zamerajte na to, či vám autoškola zabezpečí učebné pomôcky a kurz prvej pomoci. Aj tieto detaily vám pomôžu uľahčiť rozhodovanie.

Pridaj komentár