Ako vybrať ideálnu farbu do interiéru?

Uvažujete o novej farbe interiéru vášho bývania? Nová farba môže zmeniť náladu vášho obytného priestoru a priniesť novú perspektívu, čo už rozhodne stojí za zváženie. Čo si však uvedomiť a vykonať ešte pred tým, ako sa rozhodnete pre takúto radikálnu zmenu?

Hĺbkové čistenie je alfou a omegou

Pokiaľ máte domácich miláčikov či maličké deti, určite viete, že stopy z labiek či lepkavé prsty môžu zanechávať nepekné stopy na stenách. Ak ste steny ešte nenatierali, môžu byť znečistené, čo určite nevyzerá najlepšie. Maľovanie stien poskytuje však spôsob, ako okamžite vyčistiť steny a priniesť nový pohľad domovu. Vďaka hĺbkovému čisteniu môžete opraviť v stenách trhliny, praskliny či vyrovnať nesúlady, ktoré sa časom môžu vytvoriť. Ak máte omietkové steny, môže sa na nich udržiavať zvýšené množstvo prachu. Biela farba na stenu vytvára ochranný povlak, ktorý minimalizuje nečistoty a prach prichádzajúci zo stien.

Nebojte sa výraznej zmeny farby vašich stien

Ak máte napríklad tmavú a malú obývaciu izbu, môžete jej dopomôcť pri maľovaní tak, že zvolíte svetlú farbu, vďaka ktorej bude miestnosť viacej vzdušná a otvorená. Ak máte otvorený priestor, ktorý chcete urobiť príjemnejším alebo intímnejším, namaľujte miestnosť tmavšou farbou, prípadne môžete siahnuť po moderných škandinávskych tapetách, ktoré nájdete v rôznych farebných variáciách, vzoroch i tvaroch. Namaľovanie steny červenou alebo výraznou oranžovou farbou môže do priestoru priniesť potrebné vzrušenie a zával energie. Modrá farba je mimoriadne upokojujúca, zatiaľ čo fialová môže dotvoriť elegantný akcent, trebárs v obývacej miestnosti. Tak čo poviete, aj vy idete zháňať ideálne interiérové farby z online drogérie Bugy.sk, ktorá sa môže pochváliť širokou ponukou kvalitných výrobkov za výhodné ceny?