Ako si objednať vizitky online?

Vizitky povedia veľa o vašej spoločnosti. Častokrát bývajú jedným z prvých firemných materiálov, s ktorým prídu vaši potenciálni obchodní partneri alebo zákazníci do kontaktu. Zaobstarať si reprezentatívne vizitky môžete viacerými spôsobmi. V súčasnosti je veľmi obľúbenou možnosťou online tlač, pretože býva aj cenovo výhodná.

Ak uvažujete o tom, že by sa vám títo šikovní pomocníci zišli, poradíme vám, čo treba urobiť, aby ste onedlho držali v rukách najlepší možný výsledok.

Vytvorte perfektný dizajn, ktorý dokáže zaujať

Ešte predtým, ako si sadnete za grafický program a budete skúšať navrhnúť vaše vizitky, pozrite sa na váš web, logo a ďalšie prvky firemnej identity. Aj vizitka by mala byť jej súčasťou, preto sa snažte o to, aby vizuálne zapadla do konceptu a tvorila zmysluplný celok ľahko identifikovateľný s vašou značkou.

Ak nemáte estetické cítenie, je rozumnejšie, ak využijete niektoré z dostupných šablón. Ešte lepšie spravíte, ak sa obrátite na profesionálneho dizajnéra. Predsa len, vizitky vás reprezentujú a čím lepší dojem zanecháte, tým pravdepodobnejšie je, že ľudia budú vyhľadávať práve vás.

Venujte pozornosť dôkladnej príprave súborov na tlač

Myslite na to, že text a iné dôležité prvky vizitky musia byť dostatočne vzdialené od hrán vizitky a písmo čitateľné. Nezabudnite si zvoliť vhodný formát, u nás sa najčastejšie používa 85 x 55 alebo 90 x 50 mm, a dostatočné rozlíšenie dokumentu na kvalitnú tlač, aspoň 300 dpi.

Dôležité je tiež nechať aspoň 2 mm presah kvôli orezu. Čo sa týka farieb, súbor na tlač by mal byť v CMYK móde, inak riskujete niekedy až nepríjemné farebné prekvapenie. Zistite, aký formát tlačiareň požaduje, no obyčajne si vystačíte s PDF súborom. Pozorne si preštudujte odporúčania na prípravu súborov, aby bolo všetko správne, najmä ak zamýšľate použiť selektívny lak. V neposlednom rade poriadne skontrolujte všetky údaje na vizitke, aby neobsahovala chyby a preklepy.

Vyberte si najvhodnejšie parametre

Pri zadávaní objednávky si premyslite, aký papier sa k vašej vizitke hodí najlepšie. Tradičnou voľbou býva matná krieda, avšak k dispozícii máte aj množstvo dekoratívnych papierov s textúrou alebo bez nej, ktoré vedia ozvláštniť vizitku. Dokonca je možné si zvoliť syntetický papier. Rohy môžu byť rovné, ale ani zaoblené nie sú problém.

Odolnosť vizitky môžete posilniť lakovaním alebo fóliovaním lesklou, matnou alebo soft touch fóliou, či UV lakom. Okrem toho, že predĺžite vizitkám životnosť, prehĺbite aj farby a zákazníci majú tendenciu si viac všímať nezvyčajné prvky, vďaka ktorým vizitka vynikne.

Potom ešte prekontrolujte zvolené parametre, následne zadáte požadované množstvo a pošlete tlačové súbory do tlačiarne na kontrolu. Cenovú kalkuláciu a informácie o dodaní vidíte ihneď. Nebojte sa obrátiť sa na zákaznícku podporu, ak si nie ste niečím istí.

Vďaka týmto radám budete pripravení bez problémov si objednať vizitky online, aby ste svoju firmu vykreslili v čo najlepšom svetle. Na prvom dojme záleží!