Ako vybrať ideálny notebook? Rady, ktoré vám určite pomôžu

Vybrať si nový notebook je skoro to isté ako si vybrať nové auto. Ponuka je skutočne veľmi široká, takže výber nie je vôbec jednoduchý. Nerozhodujte sa však len na základe ceny či niekoľkých parametrov.

Aká by mala byť pamäť RAM či procesor?

Notebook je nástroj, ktorý je veľmi univerzálny. Vyberajte ho teda s ohľadom na to, k čomu ho chcete prevažne používať – samozrejme, že notebook zvládne aj všetko ostatné, no musí disponovať základnou kvalitou a rýchlosťou, ktorá umožní napríklad bezproblémové spustenie viacerých programov alebo prehrávanie videí z internetu. Vyhnite sa lacným notebookom a vyberajte si radšej tie, ktoré majú pamäť RAM 8GB a viac, cenu minimálne 350 € a rýchly procesor (Intel Core i3 a viac).

Rozlíšenie displeja

Medzi najznámejších výrobcov notebookov a ultrabookov patrí jednoznačne Lenovo, ktoré  splní požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. Najobľúbenejšie notebooky sú najmä tie, ktoré majú uhlopriečku 15,6“, pretože zobrazované obrázky a texty sú väčšie a celkovo je to veľkosť, ktorá nie je ani malá ani veľká. Rozlíšenie býva spravidla u menších i väčších obrazoviek rovnaké, čiže 1920 x 1080 alebo 1360 x 768.

Grafická karta

Čo s týka operačnej pamäte, zvoľte tú, ktorá má minimálne 4GB. Samostatná grafická karta môže vyzerať lákavo, ale pokiaľ neplánujete hrať hry, na multimédia bohato stačí väčšina integrovaných grafických jadier. Väčšina zákazníkov požaduje čo najväčší pevný disk, no úplne vám postačí kombinácia rýchleho SSD a veľkého HDD, čo vám zaistí dostatok miesta i bleskový štart systému.

Vsaďte na kvalitu a prvotriednu značku

Lenovo rozdeľuje notebooky na niekoľko sérií, na základe ktorých sa rýchlejšie a jednoduchšie rozhodnete. Môžete si vybrať základné notebooky s bežnými parametrami, študentské, pracovné či hracie multimediálne notebooky, ktoré splnia všetky vaše požiadavky. Kvalita, perfektný výkon i prijateľné ceny sú v prípade Lenova samozrejmosťou.

FOTO:  © mrbphotos / Dollar Photo Club

 

Pridaj komentár