Chcete ušetriť nákupujte pneumatiky cez internet

Poradiť s výberom tých pravých pneumatík na automobil potrebuje takmer každý – či už ste vodič-začiatočník alebo skúsený “pirát ciest”. Je lepšie spoľahnúť sa na svoj úsudok či inštinkt alebo kontaktovať distribútora či predajcu? Ako si najlepšie vybrať kvalitné pneumatiky za rozumnú cenu?

Všetko je na webe

Pokiaľ nepatríte medzi pár šťastlivcov, ktorí majú v okruhu dobrých priateľov zamestnanca pneuservisu alebo dobrého automechanika, musíte sa pri nakupovaní pneumatík spoľahnúť na svoj vlastný rozum. Samozrejme, predajcovia v obchodoch sa snažia poradiť, ale často ide skôr o ich vlastnú marketingovú stratégiu ako predať tovar než úprimnú kamarátsku radu. Výhodou je, že v súčasnosti nájdete na webe viacero eshopov s pneu-sortimentom, ktorý ponúka rozšírené možnosti vyhľadávania. Nájdete tak lacné pneumatiky presne podľa vami žiadaných kritérií, či už letné, zimné, celoročné, terénne, run-flat pneumatiky, roztriedené podľa rozmerov, značky, bezpečnostnej triedy a palivovej efektivity. Ak napríklad nehľadáte len letné pneumatiky Matador, ale radi by ste si zakúpili rovno celý set vrátane diskov, hľadajte akciové balíčky, kde kúpite za zvýhodnenú cenu naraz pneumatiky aj hliníkové disky, prípadne aj iné príslušenstvo. Nezabudnite využiť aj niektorý z internetových portálov, ktoré porovnávajú cenu výrobkov vo viacerých eshopoch vrátane ceny dopravy, prípadne využite službu cashback.

Skúsenosti na nezaplatenie

Obrovskou výhodou nákupu cez internet je, že súčasťou väčšiny internetových obchodov je aj sekcia “recenzie”, kde si prečítate názor ľudí, ktorý daný produkt už istý čas používajú. Neprekvapí vás tak napríklad skutočnosť, že pneumatiky, ktorých výrobca sľubuje nízku hlučnosť, v skutočnosti pri jazde hrajú rozladenú Beethovenovu symfóniu a neprimeraným hlukom budia spiacich pasažierov – poučíte sa so skúsenosti druhých, vyhnete sa nevýhodnej kúpe a svoje peniaze tak investujete do skutočne kvalitného tovaru.