Vchodové dvere v hlavnej úlohe. Ako si správne vybrať?

Sťahujete sa do nového alebo prerábate?
Dvere sú základným prvkom vo vašej domácnosti a pri ich výbere do vášho domu, bytu či iného objektu, treba počítať hneď s niekoľkými faktormi. Správne dvere by mali spĺňať funkčnosť, praktickosť, využiteľnosť v budúcnosti a bezpečnosť.
V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, aké možnosti sú na trhu a ako si vybrať tie najsprávnejšie pre vaše spokojné bývanie.

Jednokrídlové alebo dvojkrídlové?

Úplne prvým krokom pri výbere vchodových dverí je rozhodnutie, či zvolíte jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Vo všeobecnosti platí že dvojkrídlové sú vhodné do väčších priestorov, ako sú rodinné domy. Ich výhodou je priestrannosť a dojem luxusu, ktoré ponúkajú. Tento typ dverí disponuje taktiež dobrými vetracími schopnosťami. V kombinácii so sklenenou výplňou môžete dosiahnuť pôsobivý efekt.
Nevýhodou tohto typu dverí je ich menšia pevnosť, ako v prípade jednokrídlových a pri nesprávnom tesnení, môže z priestoru unikať teplo.
Vchodové jednokrídlové dvere sú v mnohých prípadoch preferovanejšie ako dvojkrídlový variant. Tento typ sa hodí najmä do súkromných priestorov ako sú byty či malé domy. Vďaka vysokej obľúbenosti je ponuka na trhu veľmi široká a tak si každý môže vybrať podľa špecifických požiadaviek. Jednokrídlové dvere sú stabilnejšie, pevnejšie a disponujú vyššou mierou bezpečnosti. Jedinou nevýhodou je fakt, že prechod nimi s väčšími objektami môže byť veľmi náročný až nemožný.

Plastové vchodové dvere

Aj v tejto kategórii nastal rapídny nárast záujmu a plastové okná či vchodové dvere plastové, sa tešia čoraz väčšiemu záujmu zo strany zákazníkov. Mnohí si dnes vyberajú práve plastovú alternatívu v dôsledku jej vkusného dizajnu, skvelým tepelno-izolačným schopnostiam a akustickým schopnostiam.
Výhody plastových dverí
*izolačné vlastnosti
*vchodové dvere cena – tento typ dverí je výrazne lacnejší ako akákoľvek iná alternatíva
*dostupnosť v rôznych prevedeniach
*nie sú náchylné na koróziu a vyžadovaná údržba je minimálna
*dlhá životnosť
*plastové dvere sú recyklovateľné

Pri výbere dverí je teda dôležité zobrať do úvahy viaceré faktory a vopred si stanoviť či máte záujem o jednokrídlové, dvojkrídlové, plastové alebo hliníkové a taktiež ich výber je nevyhnutné prispôsobiť veľkosti a štýlu zariaďovaného objektu.