K čomu všetkému je možné použiť rum

Má oveľa väčšie využitie, než len na podporu lepšej nálady. Možno ste to ani nevedeli, ale pitie rumu ako liečivého prostriedku má korene v ďalekej minulosti. Kedysi už námorníci vedeli, čo je dobré. Dostávali najlepší rum v tej dobe, aby mali silu a výdrž. Tak sa zrodil liek, ktorý bojuje proti proti mnohým zdravotným problémom.

Podával sa ako liek proti zlej nálade, chorobe, ale napríklad aj na žalúdočne ťažkosti. Zatiaľ čo mnohí na Slovensku poznajú rum len ako alkohol, ktorý nás v zime zahreje asi zmenia názor. Rum sa vyrába z cukrovej trstiny alebo tiež môže byť jeho vedľajším produktom melasa. Určite si zaobstarajte kvalitný rum, ktorý budete mať vo svojej lekárničke pre rôzne prípady.

Predlžuje život

Ak pijete rum striedmo tak si môžete predĺžiť život až o dva aj pól roka.  Rum ochráni organizmus pred nežiaducimi vírusmi a chorobami.

Skvelý na srdce

Rum môže pôsobiť aj ako liek na riedenie krvi.  Ale to nie je celý zázrak. Zvyšuje DHL, teda dobrý cholesterol a tiež znižuje riziko vzniku infarktu.

Prostriedok na flambovanie

Špecialisti odporúčajú pri flambovaní používať kvalitný tvrdý alkohol, ako napríklad brandy, whisky alebo rum. V žiadnom prípade nie pivo alebo víno. Čím vyššie je percento alkoholu, tým lepšie plameň horí. Najvhodnejšie percento alkoholu je okolo 40 % .