Najkvalitnejšie pracovné odevy pre manuálne pracujúcich

Manuálne pracujúci ľudia dobre vedia, že bez kvalitného odevu nemôžu pracovať. Preto ak vlastníte výrobnú halu alebo v nej pracujete, dožadujte, aby vám zamestnávateľ zabezpečil okrem silného priemyselného osvetlenia aj kvalitný pracovný odev.

Montérky 

Kvalitne šité montérky si dokonale plnia ochrannú funkciu. Pri kúpe pracovných montérok si však uvedomte, že akonáhle kúpite montérky menšej veľkosti ako má majiteľ, budete ich musieť vrátiť alebo ich dať inému zamestnancovi. Odporúčame vám vyberať si len také firmy, ktoré nebudú mať problém ušiť montérky vašim zamestnancom na mieru. Jednou takouto firmou je Elstrote, ktorá vám v prípade, že si neviete vybrať, poskytne telefonické poradenstvo.

Pracovné rukavice

Okrem montérok by pri manuálnej práci nemali chýbať ochranné pracovné rukavice. Pracovné rukavice vyberáme podľa profesií. Medzi najznámejšie typy pracovných rukavíc radíme celokožené, povrstvené, chemické, kevlarové, antivibračné alebo špeciálne zimné. Samozrejme, že existuje viac druhov rukavíc. Tieto patria k tým najznámejších a najčastejšie využívaným.

Pracovné okuliare

Akonáhle vykonávate činnosť ohrozujúcu zrak, mali by ste nosiť pracovné okuliare. Zrak je veľmi dôležitý zmysel, ktorého absenciu si nevieme nahradiť. Práve preto myslite dopredu a nepodceňujte svoje zdravie a zdravie svojich zamestnancov.

Kvalitná pracovná obuv

Okrem pracovného oblečenia by sa nemalo zabúdať na obuv. Akonáhle stupíte na klinec alebo vám spadne na nohu drevený hranol, bude už neskoro hľadať kvalitnú pracovnú obuv. Zapíšte si za uši, že pri manuálnej práci je povinnosť mať na sebe pracovné topánky.

Pridaj komentár