Spôsoby, ako odtrhnúť mládež od internetu

Nájsť spôsob, ako odtrhnúť svoje dieťa od počítača a internetu, si vyžaduje viac úsilia. Je ťažké to robiť v dobe, keď printové média upadajú a do popredia sa dostáva internet. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako svoje dieťa odtrhnúť od internetu.

 

Chodievajte na výlety

Aj keď v súčasnosti nie je problém pripojiť sa na Wifi aj na verejných WC, skúste svoje deti vziať na výlet. Podniknite výlet do hôr, choďte na turistiku, navštívte slovenské hrady alebo podniknite niečo, čo majú vaše deti najradšej. Cez leto skúste vodné parky, prírodné jazerá alebo rôzne kultúrne podujatia, ktorých počet sa cez letné mesiace navýši. Cez letné mesiace majú deti najradšej čľapkanie pri vode a stavanie hradov z piesku. Ak sa chystáte k vode a máte menšie ratolesti, pribaľte im do batožiny spratnú zbraň. Vodné pištole sa obľube tešia už niekoľko desaťročí a ešte nikdy nikoho neomrzeli.

 

Zapíšte ich do tvorivých krúžkov

Prihlásiť dieťa na tvorivý krúžok môžete nielen počas školského roka, ale aj cez prázdniny. Samozrejme, je potrebné zistiť si potrebné informácie o samotných krúžkoch a tvorivých táboroch, aby sa nestalo, že vášmu dieťaťu sľúbite zaujímavý zážitok, ale miesto pre neho už nebude. Snažte sa nielen počas prázdnin, ale aj počas školského roka vymýšľať rôzne aktivity, ktoré im nedovolia myslieť na internet. Internet je ako laser. Namieri na vás presne a už vám nedovolí ujsť.

Autorské právo: yanlev / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár