Nový ekologický spôsob dopravy

Preprava v mestách už dávno nie je len o autách alebo mestskej hromadnej doprave.  Na scénu prichádzajú nové spôsoby dopravy ako napríklad elektrokolobežky. Hoci tento prostriedok mnohí ľudia ešte stále nepoznajú, iní si ho už po nejakú dobu nevedia vynachváliť. Hlavným dôvodom spokojnosti jazdcov sú nielen výborné vlastnosti tohto prostriedku, ale aj možnosť vyhnúť sa kolónam a nervóznym vodičom. Kolobežky sa síce začali využívať najprv ako doplnok pre voľný čas, no v dnešnej dobe sú plnohodnotným členom prepravných prostriedkom. Ich nespornou výhodou je najmä veľkosť, minimalistický dizajn a elektrický pohon, vďaka ktorému sa pri jazde nijako nenarobíte. Výborným pomocníkom sú pre ľudí, ktorí potrebujú svoju prepravu skombinovať niekoľkými spôsobmi. V prípade, že chodíte do práce peši, ale aj mestskou dopravou, kolobežka bude vašim výborným spoločníkom. Pri nástupe do vlaku alebo autobusu ju jednoducho zložíte a ponesiete v ruke až dovtedy, kým ju znova nepoužijete.

Dobrý výber kolobežky taktiež predstavuje náhradu verejnej dopravy, kedy už nemusíte byť závislý na spojoch a presných termínoch. Vďaka svojej veľkosti a možnosti skladania ju jednoducho uložíte nielen doma do skrine, ale aj do kufra auta alebo cestovnej tašky. Elektrokolobežka s vami môže ísť presne tam, kam potrebujete bez toho, aby vás nejako obmedzovala. V prípade, že sa vám počas jazdy vybije, jazdiť na nej môžete aj klasickým spôsobom ako je odrážanie sa od zeme. Keďže sú elektrické kolobežky vybavené polohovateľnou rukoväťou, nastaviť si ju môžete tak, aby vás nebolela chrbtica a ani iná časť tela.

Keď sa vám tento moderný dopravný prostriedok pozdáva a rozmýšľate nad jeho kúpou, pozrite si, čo vám trh ponúka. V žiadnom prípade sa neodporúča kupovať prvý výrobok na ktorý natrafíte, inak môžete byť veľmi sklamaný. Výrobky sa totiž líšia nielen značkami a cenou, ale aj funkciami. Výbornou voľbou je Xiaomi kolobežka, ktorá je nielen rýchla a jednoduchá, ale aj kompaktná. Jej maximálna rýchlosť je 25km/h, čo je jedna z jej popredných vlastností. Na jedno nabitie dokážete prejsť až 30 kilometrov, čo niektorým ľudom stačí aj na niekoľko dní. Tento typ je dostupný v dvoch farebných prevedeniach a to v bielej a čiernej. Ak začnete kolobežku s elektrickým pohon používať, objavíte tak nový spôsob ekologickej dopravy, ktorého sa nebudete chcieť za žiadnu cenu vzdať.