S nosičom bicyklov na ťažné zariadenie ušetríte

S nosičom bicyklov na ťažné zariadenie ušetríte

Pri pohľade na ceny nosičov na ťažné zariadenie si iste ťuknete po čele, že ako môžeme hovoriť o úspore vďaka týmto nosičom. Je pravda, že prvotná investícia do nosiča na ťažné je vyššia, ale táto investícia sa vám počas jeho používania vráti až v dvoch aspektoch. Nosič bicyklov na ťažné vám jednoznačne odporúčame.     

Ako vám nosič bicyklov ušetrí peniaze

Rozhodli ste sa kúpiť nosič bicyklov? Iste váhate, ktorý model si vybrať. Nosiče bicyklov na strechu a piate dvere vás lákajú svojou cenou. Je pravda, že nosič na strechu kúpite za pár eur. Uvedomte si však, že na streche zmizne priestor, na ktorý by ste mohli nainštalovať strešné boxy. Znamená to, že sa môžete rozlúčiť s rodinnou dovolenkou. Pobaliť celú rodinu do kufra vozidla je zložité až nemožné. Ak máte malé deti, len ťažko do kufra uložíte kočíky alebo detské turistické nosiče. Možno sa vám tiež dá, že nosič na streche vozidla je praktický. Pri prvom vykladaní bicyklov zistíte, že to tak nie je. Ešte viac vás zarazí to, že palivo v nádrži automobilu sa začne strácať. Nemusíte hľadať dieru v palivovej nádrži. Upevnením nosiča bicyklov na strechu sa zvyšuje spotreba vozidla takmer o tretinu. A to je už poriadne vysoká čiastka. Hlavne v prípade, že sa chystáte na dlhšiu jazdu po diaľnici. Rýchla jazda s nosičom na streche ešte viac zvyšuje spotrebu. V tomto momente ste sa možno rozhodli pre nosič na piate dvere. Ten má tiež niekoľko mínusov. V prvom rade sa nedá inštalovať na všetky typy vozidiel, ale len na tie, ktoré majú rovnú zadnú časť. S týmto nosičom sa nedostanete do kufra vozidla, zhorší sa váš výhľad na vozovku a hrozí aj odretie laku karosérie pri prevoze bicyklov. Je jasné, že najlepšou voľbou sú nosiče bicyklov na ťažné.

Ako vám nosič na ťažné ušetrí čas a nervy

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie vám ušetrí peniaze na palive, pretože na spotrebu nemá žiadny vplyv. Nemení aerodynamiku vozidla a nemení jeho ťažisko. Bicykle sú na nosiči na ťažné v bezpečí a vďaka sklápaciemu systému sa dostanete hravo do kufra vozidla i do garáže. Okrem peňazí vám nosič na ťažné zariadenie ušetrí čas. Vykladanie bicyklov na strechu vozidla len málokto zvládne sám. Vyloženie bicyklov do výšky si vyžaduje dvoch ľudí a veľa času. Na nosič na ťažné zariadenie vyložíte úplne sám a  bez problémov aj ťažké elektrobicykle. Na záver musíme spomenúť ešte niečo, čo si vďaka nosiču na ťažné ušetríte. Sú to nervy. Jazdiť s bicyklami na streche znamená otravnú jazdu kvôli hluku, ktoré nosič a bicykle pri vyššej rýchlosti vydávajú.