Viete nosiť a kombinovať šperky?

Masívne šperky sú momentálne veľkým hitom, no pri ich nosení by ste sa mali riadiť určitými pravidlami. Aj keď sa nám môže zapáčiť mnoho štýlov či materiálov, malo by nám byť jasné, že ich nemôžeme mať na sebe všetky naraz. Práve ich výber a spojenie ukazuje náš vkus alebo naopak bezradnosť.

Zamerajte sa len na jeden šperk

Neprehliadnuteľné dlhé náušnice by mali úplne vyradiť dekoráciu krku alebo ju redukovať na jemnú retiazku či originálny náhrdelník. Zabudnite však na masívny náhrdelník, veď ste si predsa zvolili výrazné náušnice. Majestátny náramok strhne na vaše útle zápästie pozornosť, ktorú už potom nemusíte pútať na ďalšiu časť tela.  Pokiaľ máte na sebe farebné, vzorované či asymetrické šaty, radšej sa výrazným šperkom vyhnite a nechajte vyniknúť váš outfit.

Materiály môžete kombinovať, ale …

Kedysi sme sa riadili podľa pravidla, že zlato a striebro sa nemôže za žiadnych okolností kombinovať. V súčasnosti je móda o niečo voľnejšia, čiže kreativite sa medze nekladú. Pokojne skombinujte zlaté i strieborné šperky dokopy, ale dajte si na tom záležať. Držte sa však podobných farieb kovu, odtieňov či odleskov, aby ste nepôsobili lacným či gýčovým dojmom. Nepreháňajte to ani s intenzitou lesku či množstvom vyblýskaných klenotov.

earrings jewellery with bright crystals in ear

Podľa čoho si vybrať náušnice?

Hranatým tváram lichotia náušnice vo forme predĺženej slzy či oválne tvary. Ženy, ktoré majú guľatú tvár, by sa mali vyhýbať malým i príliš veľkým náušniciam v tvare kruhu. Výrazná ozdoba uší samozrejme lepšie vynikne s vlasmi, ktoré sú nejakým spôsobom vyčesané do drdolu či „copu“. Pokiaľ chcete okúzliť bujnou hrivou, stačia vám len nenápadné náušnice.

 

Na stránke www.gurl.com si môžete pozrieť množstvo obrázkov ako kombinovať a nosiť výrazné šperky.

 

FOTO:  © Anastasia Tsarskaya + Coka / Dollar Photo Club

 

Pridaj komentár