Pri výbere počítačového stolu sa zamerajte na …

Či sa nám to páči alebo nie, leto je už bohužiaľ dávno za nami a my už nejaký ten mesiac opäť naplno pracujeme či študujeme. Pretože si už v súčasnosti  štúdium ani pracovný výkon nedokážeme predstaviť bez technických pomocníkov, takmer v každej pracovni školáka, manažéra či recepčnej nájdeme počítač, resp. notebook. No viete, kam ho umiestniť, aby sa nám s ním čo najlepšie a najpohodlnejšie pracovalo?

Ideálnym riešením sú stoly, ktoré sú zamerané práve na počítače. Nájdete ich v rôznych variantoch, ktoré sú prispôsobené práve na prácu s počítačom, laptopom či notebookom. Základným a asi aj najdôležitejším kritériom je možnosť nastaviť si výšku stola, ale jeho súčasťou by mala byť aj pracovná doska či množstvo praktických priehradok na perá či zošity.

Dostatok úložného priestoru, praktickosť i veľkosť pracovnej plochy

Úložné priestory musia byť pochopiteľne dostatočne veľké a prakticky rozmiestnené. Dopredu však zvážte, kam umiestnite skriňu počítača, tlačiareň, skener, router či reproduktory. Pokiaľ momentálne nepotrebujete úložný priestor, treba rátať s tým, že v budúcnosti sa vám možno predsa len na niečo zíde, takže si zvoľte radšej taký stôl, ktorý bude disponovať aspoň minimálnym priestorom na vaše zariadenia.

Pri výbere je veľmi dôležitá i veľkosť pracovnej plochy, ktorú môžete využiť na odloženie kníh, papierov či iných potrebných dokumentov, ktoré pri práci využívate. Bežné počítačové stoly disponujú samozrejme i výsuvnou policou na klávesnicu, no v prípade, že pracujete na notebooku, táto požiadavka nebude pre vás podstatná.

Na toto nezabudnite!

Posledným a najdôležitejším kritériom je možnosť nastaviť si výšku stolu. Stôl by mal mať všetky potrebné vlastnosti, ktoré požadujete, no správna výška by mala byť súčasťou každého pracovného či počítačového stola. Pred kúpou si poriadne rozmyslite, čo od stola budete vyžadovať a na základe vašich požiadaviek si môžete vybrať zo širokej ponuky pracovných i počítačových stolov, ktoré nájdete v eshope: www.snapdeal.com.

FOTO:  © littlestocker / Dollar Photo Club

 

Pridaj komentár