Vymieňate staré pneumatiky za nové? Nie je nič jednoduchšie!

Aj vy máte pocit, že už vaše pneumatiky nespĺňajú to, čo by mali? Máte ich dlhšie ako päť rokov? Prípadne ste si všimli, že jazda nie je dostatočne komfortná? V tom prípade je na čase vymeniť staré pneumatiky za nové! Nielen, že tým prispejete k pohodlnejšej jazde, no predovšetkým zvýšite bezpečnosť na cestách a bezpochyby tým prispejete k vyššej životnosti vášho vozidla.

Veľkosť pneumatík zistíte podľa technického preukazu

Ak si neviete dať rady, aká veľkosť pneumatík je pre vaše vozidlo ideálna, nie je nič jednoduchšie, ako túto informáciu zistiť, a to rovno z technického preukazu. Vo väčšine prípadov platí, že žiadny iný rozmer vášmu vozidlu vyhovovať nebude, preto je dôležité, aby pneumatiky sedeli na hliníkové disky, ktoré máte. Avšak, v technickom preukaze môžu byť uvedené dve veľkosti pneumatík, čiže v tomto prípade je nutné riadiť sa veľkosťou diskov!

Vlastnosti konkrétnych pneumatík podľa noriem EU

Ak ste vybrali správnu veľkosť pneumatík na základe údajov uvedených v technickom preukaze, dalo by sa povedať, že tú najzásadnejšiu časť máte za sebou. Ďalej by ste si mali všímať to, ako pneumatika šetrí palivo, ale tiež jej hlučnosť. Práve na tieto otázky získate odpoveď na základe štítku priloženom pri pneumatikách, na ktorom sú uvedené špecifické údaje o konkrétnych pneu, a to podľa noriem EU.

Pneumatiky za výhodnú cenu? Jednoznačne áno!

Pokiaľ hľadáte lacné pneumatiky, ktoré budú spĺňať jazdné vlastnosti, skvelou správou je, že ich môžete zakúpiť aj za výhodnú cenu! Nebojte sa, nie na úkor kvality, čo možno mnohých z vás sprvoti napadlo. Letné pneumatiky Matador sú ekonomickým variantom pre osobné i úžitkové vozidlá v rozumnom pomere kvality i ceny! Vysoká životnosť, prvotriedna bezpečnosť i jazdný komfort sú len niektoré z vlastností týchto pneu, ktoré sú medzi zákazníkmi mimoriadne obľúbené.