Za nákupmi po strednej Európe

Milujete, keď môžete svoju dovolenku spojiť s nakupovaním? A čo tak vybrať sa priamo na „shopping“ dovolenku? Prezradíme Vám, v ktorých zaujímavých stredoeurópskych mestách môžete čosi vidieť a ešte si aj vynikajúco nakúpiť. Držte si klobúky a peňaženky, ide na sa cestu po nákupných centrách strednej Európy!

Skvelé nákupy u našich susedov

Pozrieme sa po hlavných mestách v krajinách, ktoré sú nám Slovákom najbližšie, a to u našich susedov Maďarov, Čechov a Rakúšanov. Výhodou týchto nákupných miest je to, že sú pomerne blízko. Preto sa sem môžete vybrať napríklad aj na vianočné nákupy.

Maďarsko – Budapešť

Krásne historické mesto, rozprestierajúce sa na dvoch brehoch Dunaja, má čo ponúknuť nielen čo sa týka architektúry, ale aj pokiaľ ide o nákupy oblečenia svetových značiek. V Budapešti by ste preto nemali vynechať ulicu Deák Ferenc, kde si v krásnych historických budovách môžete vybrať oblečenie značiek Mexx, Tommy Hilfiger, Lacoste alebo Sisley. Okrem tejto ulice však za zmienku stojí aj centrum mesta, kde nájdete početné nákupné centrá. Nové centrum Budapest Whale, New Budapest Gallery, Duna Plaza, či West End – všetky tieto Vám ponúkajú nielen oblečenie, ale i kaviarne, reštaurácie a zábavu.

Rakúsko – Viedeň

Ak Vám nevadí siahnuť hlbšie do peňaženiek a túžite po kúskoch svetových značiek, toto mesto je pre Vás ako stvorené. Centrum Viedne sa totiž doslova hemží známymi menami a značkami. Nakúpiť si môžete na námestí Kohlmarkt, kde sú obchody ako Dolce & Gabbana, Diesel, Tiffany & Co., Dior, Ferragamo, Armani, Cartier, Hermés alebo Chanel. Vo Viedni si teda príde na svoje každý módny fajnšmeker.

Ak však uprednostňujete skôr lacnejšie nákupy, mali by ste sa poobzerať po Mariahilfer Strasse, kde si môžete vybrať zo značiek ako C&A, H&M, Mango, Promod, Zara alebo Esprit.

Česká republika – Praha

Aj v Prahe sa nachádza nákupná ulica, kde budete musieť siahnuť hlboko do peňaženiek. Ide o Parížsku ulicu a svoje zastúpenie tu majú značky Gucci, Hugo Boss, Vuitton, Prada, Burberry a mnoho ďalších. Suveníry, darčeky a typicky české produkty si zas môžete nakúpiť na Václavskom námestí a tiež v uličkách starého mesta cestou na Karlov most. Tieto miesta sú doslova preplnené tradičnými malými obchodíkmi. Praha však praje aj móde mladých, a to v podobe veľkých nákupných centier ako Atrium Flóra, Nákupná galéria Myslbek, Slovanský dúm, Palladium a mnoho ďalších. Nezabudnite však, že na takéto výlety sa cestuje výlučne s poloprázdnou batožinou!

 

FOTO:  © Sergey Nivens / Dollar Photo Club

 

Pridaj komentár