10 podnikateľských nápadov pre ženy

Dámy, premýšľate o začatí nového podnikania? Plánujete si založiť spoločnosť? Ženy vlastniace podniky sú na vzostupe a považujú sa za najrýchlejšie rastúci segment v rámci nových podnikov v americkej i európskej ekonomike. Či už ste mamička na materskej, ktorá chce začať podnikať z domu, hľadáte ďalší zdroj príjmu, alebo chcete byť iba sama sebe paňou, ponúkame niekoľko nápadov, kde by ste mohli začať.

1.      Produkty pre deti

Obchod s detskými produktami prekvitá, a to najmä v oblasti online predaja. Trh s detskými potravinami má v najbližších rokoch narásť o viac ako 5 %. Môžete sa zamerať na EKO výrobky pre malých nezbedníkov, prípadne sama uvariť organickú dojčenskú stravu. Mimoriadne top je aj predaj detského oblečenia a doplnkov, pričom môžete využiť svoje materské pudy, aby ste rozbehli úspešnú firmu, ktorá urobí deti šťastnejšie a zdravšie.

2.      Rodičovský blog

Ak ste matkou, potom viete, že je naozaj mnoho otázok, ktoré sa rodičia snažia vyriešiť. Každý deň musia čeliť rôznym ťažkostiam a nástrahám. Čo keby ste pre nich vytvorili blog, internetovú stránku alebo zriadili komunitu, kde si budú vzájomne radiť s ich vlastnými rodičovskými problémami? Webová stránka Vám môže zarábať vďaka umiestnenej reklame, affiliate marketingu, sponzorovanému obsahu a podobne. Zamerajte sa na mamičky, no celkom pokojne si môžete zvoliť aj inú cieľovú skupinu (mládež, moletky, celiatici atď.). Je iba na Vás, aký zvrat tomu dáte.

3.      Doučovanie

Doučovane sa javí ako jedno z najflexibilnejších obchodných príležitosti pre každého, kto má trpezlivosť a chuť pomáhať študentom vyniknúť. Pre ženy, ktoré majú viacero domácich povinností, je to veľmi výhodné, pretože si môžu hodiny naplánovať podľa vlastnej vôle. Dokonca nemusia ani nikde chodiť, pretože dnes sa dá doučovať napríklad aj cez Skype. Okrem toho, doučovanie prebieha väčšinou až po riadnom vyučovaní, takže dopoludnia máte voľno, prípadne sa môžete venovať inej práci.

4.      Plánovanie udalostí

Vždy ste vynikali v plánovaní? Baví Vás organizovanie narodeninových osláv, stretnutí či pracovných pohovorov? Nerobí Vám problém vyhľadávanie vhodného miesta konania, spolupráca s dodávateľmi a riešenie zmien na poslednú chvíľu? Perfektné! Táto práca bude pre Vás ako stvorená. Či už budete koordinovať malé stretnutia alebo plánovať väčšie akcie, využite svoj zmysel pre detail a schopnosť zo všetkého vykľučkovať s noblesou. Štatistiky hovoria, že do roku 2020 má počet eventových agentúr narásť až o 43,7 %. Pridáte sa k nim? Možno je práve teraz ten správny čas založiť s.r.o.. Je totiž zjavné, že ide o naozaj atraktívny podnik pre ženy, ktoré majú organizačný talent a vedia veci dotiahnuť od začiatku do konca.

5.      Trénerské služby

Chcete pomáhať ľuďom? Koučing môže byť osobne i finančne prospešný obchodnej príležitosti, ktorú už dlhšie hľadáte. Môžete si vybrať, či budete fitness, kariérna alebo meditačná trénerka. Všetko závisí od toho, k čomu máte blízko. Svojim klientom môžete pomôcť prekonať výzvy, robiť dôležité rozhodnutia a odhaliť ich vlastný potenciál. Pokiaľ ste výbornou rečníčkou, ale aj empatickou poslucháčkou, osobné trénerstvo Vám dáva šancu, aby ste sa postavili na vlastné nohy a zároveň pomohli k tomu aj ostatným.

6.      Podnikateľská poradňa/účtovníctvo

V prípade, že máte skúsenosti v tomto odbore, bola by škoda nevyužiť ich. Práca obchodného poradcu zahŕňa riešenie otázok a eliminovanie problémov skôr, ako sa objavia. V prvom rade však ide o poskytovanie rád, pomocou ktorých môžu Vaši klienti robiť rozumné rozhodnutia. Svoj vlastný úspech môžete posunúť ďalej. Podobne je to i s účtovníctvom. Pokiaľ Vám čísla nerobia problém a vyznáte sa v zákonoch, smelo do toho.

7.      IT poradenstvo

Informatik nie je v súčasnosti obmedzený iba na prácu v IT firme. Pokiaľ sa v danej problematike vyznáte, môžete začať z domu vytvárať súkromným osobám i väčším firmám webové stránky, no pokojne si môžete otvoriť všestranne založenú IT poradňu. Ak sa Vám začne dariť, môžete rozšíriť klientelu a prijať niekoľko zamestnancov. IT-consulting pomáha majiteľom podnikov prijímať a porozumieť špecializovanému softvéru a hardvéru, takže pre technicky zdatné dámy je to opäť skvelá šanca.

8.      Vývojárka

Len 6 % vývojárov aplikácií sú ženy. No môžete to byť práve Vy, kto v tejto oblasti spustí malú vývojársku revolúciu. Môžete vyvinúť vlastnú aplikáciu, no predať sa dá i nápad. Ak Vám chýbajú nejaké zručnosti, pokojne sa prihláste na adekvátny kurz.

9.      Color expertka

Je dokázané, že farba ovplyvňuje ľudský mozog, a teda aj našu náladu a pracovný výkon. Ak ste pochopili psychológiu farieb, môže byť pre Vás Color consulting to pravé. Orientovať sa môžete na malé domácnosti, väčšie spoločnosti, spojiť sa s architektmi, dekoračnými dizajnérmi, ba dokonca s nemocnicami a súkromnými klinikami.

10. Redakčné služby

Je písané slovo Vašou silnou stránkou? Ovládate gramatiku a viete správne štylizovať? Zamerajte sa na redakčnú činnosť- písanie komerčných i nekomerčných textov, editáciu a publikovanie v časopisoch. Vďaka tomu možno konečne prídete na to, kam patríte. Spisovatelia dnes majú veľa možností, nemusia hneď vydať bestseller. Skúste to s copywritingom pre podniky, otextujte webové stránky, blogujte. A čo takto spolupráca so spravodajskou agentúrou? V súčasnosti sú mimoriadne trendy e-knihy, ak teda máte svetu čo povedať, skúste to s nimi.

Pokiaľ máte všetky potrebné informácie o založení s.r.o., no neviete, akým smerom sa uberať a čo si zvoliť za predmet svojho podnikania, zamyslite sa nad tým, čo Vás baví a nebojte sa to posunúť na vyššiu úroveň. Veľa šťastia!

 

Foto: © [SolisImages] / Dollar Photo Club

 

 

 

 

Pridaj komentár