Aké zásnubné prstene sú najpopulárnejšie?

Súčasný trh ponúka pre milujúce sa páry mnoho možností. Pokiaľ sa ale muž rozhodne spečatiť lásku k žene tak, že ju požiada o ruku, môže sa ocitnúť v situácií, keď nevie, ako ďalej. Prezrie si pestrú ponuku zlatníctiev a môže byť máličko zmätený. K dispozícii sú totiž rôzne kamienkové varianty, vintage štýl, zlaté prstene v rôznych prevedeniach, ba dokonca i miešané kovy. Aby ste si vedeli ľahšie vybrať, ponúkame prehľad toho, čo je medzi klientami najpopulárnejšie. Jednoduchý solitér prsteň, do ktorého je samostatne zasadený väčší drahý kameň, sa pokladá za klasiku, no možností je oveľa viac. Poďme sa na to pozrieť.

1.    Kvetiny a farby

Momentálny trend nechal zásnubné prstene takpovediac rozkvitnúť. Za štýlové sa považuje všetko, čo má kvety, lístky, podobizeň vinnej révy a ďalších detailov, ktoré ako keby boli odtrhnuté priamo zo záhradky. Diamant vsadený do unikátneho viniča pridá prsteňu špeciálny nádych, čo každá žena určite ocení. V prípade, že sa chcete vydať netradičnou cestou, tou správnou voľbou môže byť aj farebný diamant. Efektívne pestré drahé kamene, najmä žlté a ružové, vytrhnú Vašu snúbenicu z bežného kolotoča a ona vystúpi z nalinkovaného davu bez toho, aby to niekto pokladal za prehnané. V prípade, že ste naozaj odvážny pár, môžete zvoliť aj ultramoderný kameň vo farbe čokolády, no trendy je napríklad i čierny diamant. Pokiaľ uvažujete nad farebným kameňom, nemusí ísť zákonite o diamant. Existuje mnoho ďalších riešení. Zafíry sú skvelou náhradou žltého a ružového diamantu, rubíny a smaragdy dokážu zase navodiť pocit výnimočnosti. Kameň s multidimenzionálnym zafarbením, ako je alexandrin (ruský národný drahokam), vyrazí Vašej snúbenici dych. Pokiaľ si myslíte, že farebný kameň je už príliš, no predsa chcete svoj snubný prsteň nejako oživiť, zvážte ten typ prsteňa, kde budú popri hlavnom kameni rozmiestnené na prstenci malé farebné akcenty. Aj tradičný solitér prsteň tak dostane živší nádych.

2.    Štvorcový prstenec a zmiešaná kovová jedinečnosť

Snubné prstene so štvorcovými prstencami sú nielen elegantné, no tiež oveľa pohodlnejšie ako guľaté prstence. Nijako neobmedzujú prsty a dovoľujú im voľne dýchať. Neviete sa rozhodnúť, aký kov by mal byť pre Vašu milovanú ženu tej najideálnejší? Zvoliť si žlté, biele alebo ružové zlato? A čo tak platina? Nikde nie je napísané, že si musíte vybrať iba zlaté obrúčky a snubné prstene. Pokojne skombinujte viaceré možnosti. Momentálne je veľmi obľúbené ružové zlato, ktoré prežíva svoj comeback. Ženský ružový odtieň lichotí každej farbe pleti, ak ho ale zmiešate s bielym zlatom, na svete je perfektný šperk hodný jedinečnej ženy.

3.    Vintage vzory a bočné ornamenty

Medzi najobľúbenejšie zásnubné prstene sa radia i tie vo viktoriánskom alebo tzv. art deco štýle. Niečo, čo zosobňuje kvalitu dedičstva, musí byť fascinujúce a zároveň nadčasové. Zložité ornamenty po bočných stranách prstenca garantujú dokonalosť zo všetkých uhlov. Pre osobnejší pocit môžete zvážiť monogram, ktorý navodí zvláštny sentimentálny podtón. Prsteň, ktorého kamene tvoria „trojkorunu“, je perfektnou kombináciou dômyselnej iskry a symbolizmu. Takéto vyšperkovanie sa zvykne nazývať aj „trojica“ alebo „prsteň trilógie“. Tri diamanty zväčša reprezentujú minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Noblesu dokáže skvele evokovať aj briliant hruškovitého tvaru, ktorý kedysi obľubovali vznešené markízy. V súčasnosti sa tento trend vracia na scénu a zamilovali si ho dámy s vycibreným vkusom. Srdcia žien si získal i vďaka tomu, že stenčuje a predlžuje prsty. Viete, čo je lepšie, ako prstenec plný diamantov? Ak sa „stonka“ prstenca rozvetví na dve časti. Prsteň je potom dvakrát tak krásny a architektonicky dokonalejší. V prípade, že hľadáte zásnubný prsteň, ktorý dýcha tradíciou, no módne je o krok vpredu, buďte odvážny a skúste kombináciu niekoľkých brúsených kameňov v jednom prsteni, pričom základom bude opäť markízin štýl. Rozvetvenie prstenca môže byť aj rozsiahlejšie. Takto svoju dámu odlíšite od zástupu ďalších šťastne zasnúbených žien.obrúčka

4.    Moderná svätožiara

Lámané diamanty v striedavých tvaroch a farbách, ktoré dokážu v správnom osvetlení navodiť okolo prsteňa akúsi svätožiaru, robia z centrálneho kameňa oveľa väčší prvok. Podobný efekt sa docieli aj jedným mega drahokamom a menším kamienkami, ktorého ho obkolesia.  Dizajnéri sa prikláňajú i k takej kombinácií kovov, kedy hroty uchopujúce diamant a časti, do ktorého je vložený, budú vyrobené zo žltého zlata a zvyšný prsteň môže byť z bieleho. Takáto kombinácia má uviesť do popredia hodnotu kameňa.

5.    Zmysluplný experiment

Široký prstenec o šírke 1 až 1,5 cm otvára priestor pre odkaz milovanej žene. Môžete naň dať vyryť nejakú myšlienku, úryvok z básne alebo poznámku. Vďaka tejto alternatíve vylejete milovanej žene srdce zase o niečo štýlovejšie. Prstenec prekrútený v tvare rôznych mašličiek a slučiek je vhodný pre dievčenské typy žien, ktoré vynikajú svojou bezstarostnosťou a detským nadšením. Takýto prsteň bude pre ne to pravé, pričom sa nemusíte obávať, že šliapnete vedľa.

Od zásnub je už iba krôčik pred oltár, preto si dovolíme upozorniť na vkusné zlaté obrúčky za dostupnú cenu, ktoré nájdete na najzlato.sk. V spoločnom živote s milovanou osobou Vám prajeme veľa lásky, šťastia a trpezlivosti. Nech je Vaše manželstvo tak krásne, ako prsteň, ktorým ste vyjadrili svoje najúprimnejšie city.

 

Foto: najzlato.sk

Pridaj komentár