Zameť s neporiadkom

Určite si už minimálne raz v živote počul: “Tak teraz s tebou zametiem.” Teraz nemám na mysli takéto zametacie stroje s chodiacou obsluhou. Ešte si veľmi dobre spomínam, keď som robila na brigádu v jednom veľkom obchode. Doklada som tam tovar počas noci. Pre niekoho nič príjemné. Pre mňa to bola zábava. Spravila som si z toho športovú disciplínu v spieraní.

Po čase som sa dostala k zametaciemu stroju. Bolo to pre mňa niečo úplne nové. Dovtedy som to len videla a obdivovala ako je to dobre, že niečo také existuje aby ľudia už nemuseli všetky tieto veci robiť ručne.

Zametacie stroje

Sú to novodobí pomocníci, hlavne na veľké plochu v supermarketoch a obchodných domoch. V menších budovách som videla používať tie s chodiacou obsluhou. Predstav si to ako, keď kráčaš za kosačkou na záhrade. Vo veľkých priestoroch používajú skôr zametacie stroje so sediacou obsluhou. Je to praktickejšie aj pre obsluhu. Pri obrovských plochách by zodrali asi niekoľko topánok a ešte by to aj veľmi dlho trvalo. Takto je to rýchlejšie a praktickejšie.

Obsluhovať sa to dokážeš za chvíľu naučiť aj ty. Stačí, keď chceš pomôcť sebe v práci a aj iným svojou prácou. Pri už spomínanej práci v supermarkete som sa k tomuto stroju dostala a tiež to bola pre mňa zábava. Predstav si ako máš pozametať takú obrovskú plochu ručne s metlou. Takmer nemožné za jednu nočnú. Bol by si maximálne unavený a vyčerpaný.

Ako to funguje

Ja som si na konci každej smeny dala tento stroj nabiť. Teda zapojila som ho do elektriky, aby bol pripravený na použitie. Keď som ho potrebovala použiť tak so si tam dala vodu a saponát. Skontrolovala som všetko čo bolo treba a mohla som ísť čistiť plochu, aby bola pripravená pre ranných zákazníkov k nákupu. Zametacie stroje, ktoré som pri svojej práci používala ja, boli také tzv. multifunkčné rovno dlážku aj umývali. Mohol si tak ušetriť kopec času, pretože po ploche prejdeš len jeden krát. A pri jednom prejdení alebo prevezení sa to pozametáš a rovno aj umyješ.

Zamestnávatelia ukážte svojim zamestnancom, že vám na nich záleží a kúpte im pomôcku k práci. Budú svoju prácu vykonávať s väčšou radosťou.

Pridaj komentár