Buďte svieža a krásna aj počas chladných mesiacov

S chladnými dňami klesá nielen naša nálada, ale obvykle i reprezentatívna stránka nášho zvonkajšku. Skúste to však zmeniť vďaka týmto jednoduchým, ale účinným trikom!

Vitamíny doplňte príjemnou maskou

Vo vašom jedálničku by sa mala pochopiteľne nachádzať zelenina, ale i ovocie či ryby. Je to asi väčšine z nás známe, ale vitamíny C, D a horčík sú pre náš organizmus nevyhnutné. Horčík uvoľňuje svalové napätie, ale má aj skvelé účinky na našu pleť. Kombinácia týchto troch vitamínov perfektne posilní vašu imunitu a vy sa budete cítiť omnoho lepšie.

Nechajte pleť pracovať počas noci

Ochrana pleti počas zimných mesiacov je rovnako dôležitá ako aj v lete. Slnko je aj počas zimy veľmi silné, ba niekedy až nepríjemné, čo môže vašu pokožku zbytočne zaťažovať. Naša pleť potrebuje pracovať aj počas noci, takže je dôležité, aby ste ju patrične chránili. Nezabúdajte na nočné hydratačné krémy a počas slnečného dňa siahnite po kréme s ochranným faktorom. Niekedy pomôžu i slnečné okuliare, takže tie určite majte k dispozícií po celý rok.

Zdravie = pohyb

Najlepšie svojmu telu prispejete tak, keď sa oň začnete starať, a to za pomoci odborníka. Navštívte fyzioterapeuta, ktorý vás najskôr vypočuje, kompletne vyšetrí a spoločne nájdete vhodnú pohybovú terapiu, ktorej sa budete môcť venovať. Jóga či beh sú perfektné aktivity, ktoré vás privedú na iné myšlienky.

Studená voda

Aj napriek tomu, že je vonku zima, nezanedbávajte prechádzky v prírode. Pokojne sa vyberte na túru, v miestnostiach nezabudnite vetrať a nesprchujte sa zásadne len horúcou vodou. Pokiaľ budete dodržiavať tieto pravidlá, vaše telo bude omnoho odolnejšie a verte, že výsledok bude stáť za to. Občas si doprajte studenú sprchu, ktorá uvoľňuje endorfíny do nášho krvného obehu a zlepšuje náladu.

 

 

FOTO:  © BestForYou / Dollar Photo Club

Pridaj komentár