Je internetová zoznamka hrozbou?

Klišé „ľudia sú rôzni“ platí stopercentne. Len si zoberte také zoznamovanie sa. Niektorí ľudia sú takí spontánni, že sa dokážu za pár minút spriateliť s kýmkoľvek. To, či je to priateľstvo úprimné, alebo nie, teraz neriešime. No spoznávať nových ľudí je pre nich koníčkom. Sú tu však aj takí, ktorí majú problém vôbec osloviť neznámeho človeka. Prečo? Dôvodov je milión – sú hanbliví, boja sa vlastného neúspechu, ich sebavedomie je vysoké, ako hory v Holandsku alebo sa nevedia nikdy odvážiť. To však neznamená, že už dokonca života nespoznajú nikoho nového. Aj tejto skupine môže pomôcť internetová zoznamka.

 

Výhody online zoznamky

Tak ako samotný internet aj online zoznamka priniesla rôzne výhody, ktoré pomohli stovkám šťastných párov na Slovensku. Aké výhody prináša? Veľkou výhodou hlavne pre tých hanblivejších je, že píšu z pohodlia domova a nie sú stresovaní cudzím prostredím. Okrem toho majú oveľa viac času ako v reálnej konverzácii na to, aby si premysleli, čo odpíšu. Takže ak sa vám pri zoznamovaní potia ruky a motá jazyk, tento problém odpadá. Ako nájsť okruh ľudí, s ktorými máte niečo spoločné? Existujú tématické zoznamky, napríklad pre slobodné mamičky, pre zdravotne postihnutých či kresťanská zoznamka. Potom môžete používať aj rôzne filtre – vek, pohlavie, záľuby, mesto a podobne.

 

Hrozí vám niečo?

Veľa ľudí sa sa obáva toho, že tu narazia na rôznych deviantov a podivínov. Ale to predsa môžu aj v reálnom živote. Je tu však jeden rozdiel, tu stačí stlačiť X v pravom hornom rohu okna a už vás neobťažuje. Okrem toho stačí byť primerane opatrný a nedeliť sa s nikým o svoje osobné údaje. Opatrní by mali byť hlavne starší dôverčiví ľudia, ktorých oslovila zoznamka pre seniorov, práve tu sa môžu často stretnúť so snahou podvodníkov zneužiť ich dôverčivosť. Stačí nikomu ignorovať všetky podozrivé správy a hľadanie priateľstva na jeseň života sa môže začať.

 

Prvý dojem je dôležitý

Preto sa snažte zaujať fotkou, vyberte takú, ktorá je dosť ostrá, kde vás vidieť, kde máte oblečené svoje obľúbené tuniky či kardigány, pristane vám to a ste to naozaj vy. Lebo prvý dojem je dôležitý, ten často rozhoduje o tom, či sa nakoniec aj stretnete, alebo nie.

 

FOTO:  © Lisa F. Young / Dollar Photo Club

Pridaj komentár