Celoročné cestovné poistenie má viac výhod, než si myslíte

Pri cestovaní hrozia cestovateľom početné riziká, a preto je viac ako vhodné mať pri každej ceste do zahraničia uzatvorené cestovné poistenie. Čo však, keď cestujte často, prípadne ste v zahraničí na dlhšiu dobu?

Okrem krátkodobého cestovného poistenia poskytujú poisťovne aj možnosť celoročného cestovného poistenia. Tento variant využijú nielen aktívni turisti, ktorí často cestujú, ale aj študenti študujúci v zahraničí, ľudia pracujúci v cudzine alebo občania, ktorí často chodia na nákupy do zahraničia. Tento typ poistenia si uzatvoríte iba raz, a ste krytí počas celého roka.

V rámci celoročného poistenia poskytujú slovenské poisťovne viacero typov:

  1. Celoročné cestovné poistenie s viacnásobným výjazdom počas roka
  2. Celoročné cestovné poistenie s nepretržitým pobytom počas roka
  3. Celoročné poistenie do hôr

Majte istotu počas celého roka

Jednotlivé varianty celoročného cestovného poistenia sú nastavené tak, aby čo najlepšie zodpovedali potrebám rôznych typov cestovateľov. Pri celoročnom poistení je rozsah poistného krytia rovnaký ako pri krátkodobom variante. Cestovné poistenie si môžete prostredníctvom rôznych pripoistení vyskladať presne podľa vašich potrieb, pri celoročnom sa však odporúča uzatvoriť si komplexný balík pripoistení. Počas roka sa totiž môže vo vašej situácii čokoľvek zmeniť a s komplexným balíkom pripoistení budete mať istotu, že ste pripravení aj na nečakané situácie.

Celková cena celoročného cestovného poistenia sa odvíja od viacerých faktorov:

  • dĺžka pobytu
  • miesto pobytu
  • typ cesty
  • vek poisteného
  • zvolené pripoistenia
  • plánované aktivity počas pobytu
  • poistná suma

Uzatvorenie poistenia online nebolo nikdy predtým jednoduchšie

Na celkovú výšku poistného majú vplyv aj podmienky konkrétnej poisťovne, bonusy, zľavy a iné finančné úľavy, ktoré má každá nastavené inak. Preto je zvlášť výhodné uzatvoriť si celoročné cestovné poistenie online – cez našu porovnávaciu kalkulačku. Po zadaní údajov vám systém automaticky vygeneruje všetky dostupné ponuky poisťovní, z ktorých si úplne jednoducho vyberiete tú najvýhodnejšiu a uzatvoríte poistenie. Uzatvorenie poistenia online je rýchle a pohodlné. Pre klientov je dostupné 24 hodín denne 7 dní v týždni, preto si ho môžete uzatvoriť kedykoľvek, aj na poslednú chvíľu cestou na letisko.

 

Zdroj obrázku: pexels.com