Stravovanie v tehotenstve? Vďaka doplnkom stravy je to hračka!

O tom, že stravovanie v tehotenstve je mimoriadne náročné, koluje obrovské množstvo rôznych príbehov. Je tu však jedna vec, ktorá stravovanie v tehotenstve výrazne uľahčí – doplnky stravy pre tehotné!

Tehotenstvo je krásne obdobie. Proces vývoja vášho budúceho potomka, na to sa jednoducho nedá pozerať ako na niečo zlé. Tehotné ženy však tento stav neprijímajú vždy s takým nadšením, predsa len, tehotenstvo je pre ženu obdobím rôznych obmedzení. Okrem nemožnosti vykonávať mnohé obľúbené aktivity, má tehotenstvo ešte jednu nevýhodu, ktorá je pre mnohé ženy tou najväčšou – výrazné obmedzenia toho, čo môžete jesť a piť. Nemožnosť dopriať si napríklad kyslé jedlá ako paradajky a citróny, zákaz jedenia potravín, ktoré nadúvajú alebo sú ťažko stráviteľné, ktorých je skutočne neúrekom a taktiež povinnosť vyhýbať sa jedlám s výraznou chuťou, ako je napríklad čili alebo cesnak. A to je len zlomok toho, čo by tehotné ženy nemali jesť, aby bolo tehotenstvo a dojčenie úplne bezproblémové. Nemožnosť dopriať si mnohé potraviny má však jednu značnú nevýhodu – nedokážete prirodzene prijímať všetky potrebné minerály a vitamíny pre tehotné, ktoré sú veľmi dôležité. Našťastie je tu jednoduché riešenie!

Zdravie je základ

Na zdravie matky a dieťaťa má najväčší vplyv výživa v tehotenstve, ako teda doplniť všetky potrebné vitamíny a minerály? Vynikajúcim riešením môžu byť doplnky stravy pre tehotné. Pozrime sa na doplnok stravy MamaDHA. Ako môžete usúdiť z jeho názvu, základom tohto doplnku stravy je DHA – kyselina z omega3. Tá však neúčinkuje sama, podporuje ju kyselina listová, jód, horčík a vitamín D, čo sú najdôležitejšie prvky, ktoré by mali tehotné ženy prijímať. MamaDHA ale neobsahuje potenciálne nebezpečné prvky – vitamín A a železo. Tie dokážu u mnohých tehotných žien spôsobiť vážne komplikácie, predpisuje ich tak gynekológ. Vďaka tomu je doplnok stravy MamaDHA plnohodnotne bezpečný a vhodný pre každú tehotnú ženu. Tak nečakajte, vyskúšajte ho aj vy a prežite tehotenstvo v úplnom zdraví!