Ako si zariadiť malú spálňu, aby vyzerala väčšie?

Malá spálňa je bežný problém panelákového bývania. A nielen neho. Je to miestnosť, v ktorej každý uchováva svoje súkromie a tajomstvá, intímny život, vákuové pumpy, sexi bielizeň či manželské hádky. Ale niekedy toho máme v spálni toľko, že sa tu cítime stiesnene. Existuje však pár tipov a trikov, ako tento priestor zväčšiť bez toho, aby ste museli búrať priečky a stavať nové. Ako sa do toho pustiť? Hlavne s rozumom a trpezlivosťou.

Použite tapetu a zrkadlá

Tapety sú skvelou pomôckou, ktorá nám pomôže pohrať sa s optikou miestnosti. Ale aký vzor a farbu vybrať? Ideálne sú pásikavé alebo cikcak vzory v kombinácii bielej a sivej, čiernej či tmavomodrej farby. Túto tapetu umiestnite na stenu, na ktorú ukazuje čelo postele. Takto dodáte spálni potrebnú hĺbku. Ďalším trikom, ako miestnosť opticky zväčšiť, sú zrkadlá – jedno veľké, dve menšie nástenné a zrazu je izba svetlejšia a aj priestrannejšia.

Dajte si vyrobiť nábytok na mieru

Máte problém s rozmermi nábytku? Keby ste si do izby dali posteľ 180×200 cm sotva by ste sa tam pohli. Vyberte si postele s mierami 160×200 cm alebo si dajte vyrobiť na mieru presne podľa vašich potrieb. Aj keby mala 163×197 cm, nemusíte sa obávať – dnes sa vyrábajú aj matrace na mieru a vôbec si za ne nepriplatíte.

Efektívne využitie priestoru

Musíte sa naučiť využívať priestor efektívne. Aj preto by vaša posteľ mala mať perinák, do ktorého môžete schovať napríklad sezónne oblečenie. Ďalším riešením je po obvode miestnosti, približne 70 cm pod stropom, namontovať poličky, na ktoré si umiestnite dizajnové kartónové krabice a budete ich používať ako váš sklad.

Zbavte sa vecí, ktoré nepotrebujete

Aj keď upratovanie nepatrí medzi najlepšie afrodiziaká, premôžte sa a pretrieďte si veci. Oblečenie, ktoré nenosíte, darujte, zo spálne vypracte aj nábytok, ktorý nepotrebujete a nepatrí tam a udržujte poriadok. Pretože čím menej predmetov zasahuje do priestoru, tým vyzerá izba väčšie.

Pridaj komentár