Kokosový olej v kozmetike

Koža je najväčším orgánom ľudského tela, a preto je veľmi dôležité, aby ste sa o ňu správne a patrične starali. K dôkladnej starostlivosti vám pomôže tá najčistejšia prírodná kozmetika, ktorá je dnes veľmi vyhľadávaná.

Prečo práve kokosový olej?

O kokosovom oleje nájdete na internete množstvo článkov, ktoré opisujú jeho výhody najmä v oblasti stravovania, čo je samozrejme aj pravda. Panenský kokosový olej sa získava z dužiny čerstvých kokosových orechov, má príjemnú vôňu i veľmi lahodnú chuť. Aj to sú hlavné dôvody, prečo je práve kokosový olej súčasťou jedálničku väčšiny ľudí. Okrem týchto skvelých účinkov pre naše zdravie sa tento olej využíva aj k starostlivosti o pokožku. Za studena lisovaný kokosový olej má vysoký obsah prírodných látok – antioxidantov, ktoré zabraňujú starnutiu pokožky, no okrem toho majú i hojivé účinky a zvyšujú obranyschopnosť. Výhodou je, že tento olej pokožka veľmi ľahko a rýchlo vstrebáva, preto je účinný v boji s vráskami, no pomáha i pri hojení rán.

Keďže sa blíži chladnejšie obdobie, pokojne ho môžete použiť aj ako balzam na pery, ktoré bude chrániť pred mrazom a vysušením. Dá sa použiť i pri kúpeli alebo masáži celého tela. Dodáva lesk suchým vlasom, zabraňuje ich vysúšaniu a pomáha i v boji s lupinami. Eshop – http://www.coconutrevolution.com.au/shop ponúka širokú škálu kvalitných kokosových olejov, ktoré sú určené na pleť, vlasy, telo …

 

Pri výbere si dajte záležať

Pri jeho výbere si predsa treba dať záležať na kvalite, pretože práve tá je pri tomto type výrobku jednoznačne prvoradá. Na trhu nájdete síce i lacnejšie varianty, no tie nemusia ani zďaleka obsahovať také účinky ako možno drahšia, ale o to kvalitnejšia verzia.

FOTO:  © Mara Zemgaliete / Dollar Photo Club

 

Pridaj komentár