Kvalita za rozumnú cenu: Je lacný nábytok skutočne nekvalitný?

Zariadiť si kanceláriu štýlovo, funkčne, no pritom na to neminúť celý majetok, je ideálnou voľbou. Otázka však znie: Keď nakúpime lacno, nepredraží sa napokon takáto kúpa? V nedostatočnom výbere problém nie je, veď na trhu je dnes rozmanitý lacný kancelársky nábytok od výmyslu sveta, skôr ide o jeho kvalitu. Šetrenie je síce fajn, no aj šetriť musíme vedieť s rozumom. Nech na kúpe niečoho zdanlivo lacného nakoniec neprerobíme.

Nakupujte výhodne, ale…

Pri nákupe lacného nábytku hrozí niekoľko rizík. Mnohokrát nakupujeme u nepreverených predajcov, prípadne ide o výrobky urobené narýchlo a nekvalitne. Otázne sú tiež materiály, z ktorých je finančne výhodný pracovný stôl do vašej kancelárie zhotovený. Častým problémom lacného nábytku je, že sa rýchlejšie opotrebuje. Môžu za to práve menej kvalitné materiály, ktoré sú použité pri ich výrobe. A v úplne extrémnych prípadoch sa môže stať, že niektoré materiály, z ktorých  sú trebárs lacnejšie kožené kancelárske kreslá vyrobené, môžu aj vážne poškodiť naše zdravie.

Nábytok v akcii

Rozumnejšou alternatívou sa javí nakupovanie v akcii. Tu totiž neraz nakúpime značkové, kvalitné kusy nábytku, ktoré sú dočasne zlacnené. Preto, ak máte vyhliadnuté kancelárske stoličky s nastaviteľnou opierkou a s príjemným mäkkým posedom, vyčkajte. Možno sa čoskoro ocitne na stránkach letáku niektorého z predajcov a vy si ho kúpite za rozumnú cenu.

Bazáre

Ďalšia možnosť, ako sa dostať k lacnému, no pritom kvalitnému nábytku, či už domov alebo do kancelárie, je navštíviť bazár. Nakupovať z druhej ruky nie je žiadna hanba, často tu dokonca nájdete celkom nové, úplne nepoškodené kúsky, ktoré len niekto skrátka nepotreboval. Bazár nie je synonymom nekvality či opotrebovania, je to skôr príležitosť hľadať a pri troche šťastia aj nájsť, po čom sme už dávno túžili. A za omnoho prijateľnejšie ceny ako v domoch nábytku. Navyše, nakúpite v absolútnom pokoji a pohodlí svojej obývačky, čoraz rozšírenejšie sú totiž bazáre internetové.

Pri takomto nákupe máte nielenže dobrý pocit z priaznivej ceny, ale môže vás hriať i vedomie, že ste sa zachovali ekologicky a niečo, čo ktosi takmer vyhodil, vám ešte mnoho rokov poslúži.

 

Pridaj komentár