Plánujete zakúpiť nové hliníkové okná? Nechajte sa inšpirovať

Vedeli ste o tom, že v miestnostiach so starými nekvalitnými oknami dochádza vplyvom netesností k tepelným stratám, a to až do výšky 40% celkových nákladov na vykurovanie? Áno, aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú investovať do nových a v prvom rade kvalitných okien, ktoré budú plniť svoj základný účel: chrániť pred únikom tepla a zároveň poskytovať dostatok svetelného žiarenia do interiéru. Niet divu, že výmena starých niekoľkoročných okien za moderné hliníkové okná býva prvým a najvýraznejším krokom rekonštrukcií bytov či domov.

Výborná tepelná a zvuková izolácia hliníkových okien

Aj keď sa v niektorých prípadoch môže podariť staré okná opraviť, najvhodnejším a najrýchlejším riešením sú spravidla nové a v prvom rade kvalitné hliníkové okná, ktoré skúsený odborník správne nasadí, a teda zaistí výborné tesnenie. Totiž, práve hliník výborne odoláva mechanickému poškodeniu, no okrem toho výborne tepelne a zvukovo izoluje, čo oceníte najmä v prípade, že žijete v ruchu veľkomesta. Samozrejme, že tento fakt závisí od toho, akým hliníkovým oknám dáte prednosť, ale tiež konkrétneho predajcu.

Všímajte si jednotlivé parametre okien i dverí

Aby však hliníkové dvere i okná spoľahlivo plnili svoj účel, mali by ste okrem okenného profilu renomovaného výrobcu zvoliť aj vhodný typ tesnenia, prvotriedne kovanie a typ presklenia, pričom môžete zvoliť cenovo dostupné dvojsklo alebo investovať do trojskla. Tepelná priepustnosť skla má taktiež dôležitý význam, keďže práve tento parameter hovorí o tom, akou vysokou tepelnou priepustnosťou bude sklo disponovať. Či už ste sa rozhodli zakúpiť hliníkové okná alebo hliníkové vchodové dvere, neváhajte a poraďte sa s profesionálmi, ktorí vám v tomto smere ochotne pomôžu a vysvetlia význam každého parametru. Veď ide o celoživotnú investíciu, tak prečo ich kúpu podceniť, no nie?