PURblock® – tuhé PUR penové dosky

Pokiaľ by sme si porovnali vlastnosti izolačných materiálov, medzi jeden z najpreferovanejších patrí tzv. PUR penová doska, ktorá poskytuje hneď niekoľko výhod. Práve tento typ materiálu sa využíva pri tvorbe prototypov, modelov, rekvizít, tvarových foriem, ale aj 3D reklamy. Ponúka sa s hustotou 0,035 až 0,23 g/cm3, pričom sa môže pochváliť výbornými mechanickými, ale aj tepelnými vlastnosťami. Pýtate sa, prečo siahnuť práve po PUR penových doskách?

Prečo siahnuť po PUR penových doskách?

Ako už bolo spomenuté v úvode, cenovo dostupná a univerzálna PUR doska je voľbou číslo jeden konštruktérov i dizajnérov, a to pri výrobe modelov, rekvizít, RIM foriem, kulís, dekorácií či výrobe prototypov. Modelovacia doska je vyrábaná za pomoci jedinečných technologických postupov, vďaka čomu vyniká tepelnou i mechanickou pevnosťou a pochopiteľne aj povrchovým aspektom. Dizajnová doska sa môže pochváliť pomerne nízkou hmotnosťou, vďaka čomu sa hodí všade tam, kde nie je vhodné preťažiť danú konštrukciu. PUR blok má výbornú priliehavosť k povrchu, a práve preto je samonosný, čiže nepotrebuje ďalšie podporné konštrukcie. Za využitia ručného alebo CNC frézovania je zachovaná vynikajúca obrobiteľnosť dosiek.

Možnosť z výberu vo viacerých hustotách

Umelé drevo, resp. umelé CNC drevo je možné zakúpiť vo viacerých hustotách, pričom tuhé penové materiály sú dostupné v blokoch, ale aj doskách. To znamená, že na výber máte veľkú škálu rozmerov, tuhosti, ale aj úprav povrchov, čo už rozhodne stojí za zváženie. Povrch materiálu je žiaruvzdorný, pričom jeho štruktúra je niekoľkokrát upravená, aby bola pripravená na lakovanie. Ďalšou výhodou umelého dreva je vysoká odolnosť voči vysokým, ale aj nízkym teplotám. Avšak pozor, vždy je nutné použiť ochranný náter, čím je možné chrániť polyuretánovú penu pred UV žiarením.