Poistenie motorových vozidiel v Onlia.sk

Dnes sa stali autá každodennou súčasťou našich životov. Využívame ich denne na presun do práce, nákupy či na výlety a dovolenky. Aj napriek tomu, že autá sú už v dnešnej dobe vybavené väčším množstvom bezpečnostných prvkov, nehodovosť na cestách stále rastie. Každý majiteľ vozidla by mal vedieť, že zo zákona je povinný mať zabezpečené povinné zmluvné poistenie. No okrem tejto poistky je vhodným riešením mať uzatvorené aj havarijné poistenie, najmä kvôli zvyšujúcej sa nehodovosti a rizikám na cestách.

Ak ste pravidelný šofér, určite ste sa už pri svojich jazdách stretli s nehodami či škodovými udalosťami na cestách. Nikdy neviete, čo sa môže stať po ceste. Či už sa vyberiete na dovolenku do zahraničia, alebo len na bežný nákup do supermarketu, riziko tu stále existuje. Na to, aby ste ochránili seba a aj svoje vozidlo, jestvuje riešenie. Naskytá sa v podobe uzatvorenia poistenia.

Povinné zmluvné poistenie je poistenie zo zákona a vďaka nemu poisťovňa uhradí škody, ktoré boli vašim vozidlom spôsobené niekomu inému. Škody môžu súvisieť s poškodením auta, ale aj zdravia či života iných osôb. Povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel a jeho výška sa vypočítava na základe faktorov, akými je pomer výkonu motora a hmotnosti vozidla, typ karosérie, druh paliva či vek vodiča a iné. Povinné zmluvné poistenie môžete uzatvoriť aj ako online poistenie na Onlia.sk. Toto poistenie vám ponúka krytie 5 miliónov eur pri škodách na živote a zdraví a 1 milión eur pri škodách na majetku.

Okrem povinného zmluvného poistenia máte možnosť uzatvoriť aj havarijné poistenie. To chráni vás a vaše auto v prípade zrážky s iným vozidlom, poškodenia skla alebo karosérie odleteným kamienkom, stretu so zverou, poškodenia vozidla výtlkmi na cestách, úmyselného poškodenia vozidla vandalmi, požiaru a výbuchu či poškodenia káblov, hadíc a izolácie hlodavcami. Najvyššia výška poisteného krytia je rovnaká ako hodnota, ktorú má auto v čase poistnej udalosti. Havarijná poistka z Onlia.sk ponúka možnosť vyskladať si poistenie na základe vašich vlastných potrieb a môžete si ju uzatvoriť samostatne alebo spolu s inými poisteniami.

Poistenie motorových vozidiel je vec, ktorá by nemala byť zanedbávaná. Ak chcete mať svoje vozidlo poistené naozaj od A po Z, nemali by ste zabudnúť ani na asistenčné služby. Tie vám pomôžu v prípade nehody, ale aj pri poruchách vozidla bez cudzieho zavinenia.

V prípade, že sa rozhodnete uzatvoriť si poistenie online, prostredníctvom Onlia.sk to máte hotové za niekoľko minút, bez zbytočných návštev pobočky a riešenia papierov. Dokonca, neriešite ani žiadnu viazanosť. V prípade, že nebudete s poistením spokojní, môžete poistenie kedykoľvek ukončiť. Onlia ako prvá z poisťovní na Slovensku garantuje vrátenie peňazí v prípade nespokojnosti. Ak po uzavretí zmluvy nebudete s poistením spokojní a zmluvu zrušíte do 30 dní, bude vám zaplatené poistné vrátené naspäť.