PZP 2019: novinky a tipy pri výbere poistenia

Povinné zmluvné poistenie je nevyhnutnosťou pre každého motoristu. Chcete si aj v roku 2019 vybrať to najvýhodnejšie? Prinášame vám tipy a novinky, na čo sa zamerať, aby ste s vaším poistením boli viac než spokojný.

Je cena vhodné kritérium pri výbere poistenia PZP?

Mnoho majiteľov vozidiel pozerá na cenu ako hlavný aspekt rozhodovania. Treba byť však opatrný. Niekedy vás príliš lacné PZP môže stáť oveľa viac než tie drahšie. Predtým než zmluvu podpíšete, porovnajte si jednotlivé krytia poistení. V prípade autonehody tak nebudete musieť platiť takmer nič z vášho vrecka. Oplatí sa zvážiť i referencie ľudí z vášho okolia. V ťažkostiach je seriózna poisťovňa doslova na nezaplatenie.

Využite ponúkané pripoistenia či asistenčné služby k vášmu PZP

Konkurencia na trhu s PZP poistením je veľká a poisťovne sa bijú o každého klienta. Ponúkajú teda rôzne bonusy a výhody, napríklad za vernosť či doterajší bezškodový záznam vodiča. Neváhajte sa v poisťovni o špeciálnych ponukách informovať. Ďalšími výhodami sú jednotlivé druhy pripoistení zahrnuté v cene poistného. Môže ísť, napríklad, o poistenie čelného skla či stretu so zverou. Oplatí sa vám preveriť i ponúkané asistenčné služby. Možno ste ich doteraz ešte nevyužili, dokážu vám však zásadne pomôcť v núdzi na cestách nielen doma, ale i v zahraničí.

Kde nájdete jednotlivé ponuky poistenia PZP?

Hoci ste so svojím starým poistením spokojný, oplatí sa poobzerať a porovnať aj iné ponuky. Vypýtajte si vo svojej starej poisťovni návrh zmluvy poistenia vozidla na rok 2019. Následne  môžete vďaka online kalkulačke PZP vyhľadať iné produkty poisťovní na trhu, ktoré spĺňajú vaše požiadavky. Porovnanie PZP online je najjednoduchší spôsob, ako si vybrať tú najvhodnejšiu ponuku, nielen z cenového hľadiska.

Výber najlepšej ponuky pre poistenie auta je takmer veda, no veríme, že to zvládnete. Či si už vyberiete z ponuky najlacnejšie PZP alebo nie, veríme, že ho v roku 2019 nebudete potrebovať a budete jazdiť bezpečne a bez nehôd.