RunFlat pneumatiky vám pomôžu v núdzi bez toho, aby ste volali pomoc

RunFlat pneumatiky vám pomôžu v núdzi bez toho, aby ste volali pomoc

Mnohí vodiči ani len netušia, čo sú to RunFlat pneumatiky.  Aj to je jeden z dôvodov, prečo je defekt počas jazdy pre mnohých veľkým problémom a ešte stále si volajú odťahovú službu. Zabudnite na neprofesionálnu výmenu dojazdovej pneumatiky priamo na ceste a pomôžte si pneumatikou, ktorá vám umožní bezpečný dojazd.

Čím sú také výnimočné?

Asi každému vodičovi sa už niekedy stalo,  že dostal počas jazdy defekt. Nie je to nič príjemné, no ak máte staršiu pneumatiku alebo narazíte na ostrý predmet, tomuto poškodeniu sa pravdepodobne nevyhnete. Nie každý a najmä ženy si vedia sami s touto prekážkou poradiť a preto im v núdzi pomôžu RunFlat pneumatiky. Ak máte auto vybavené týmto typom gúm, bezpečne a pohodlne sa dostanete v prípade poškodenia  na najbližšie miesto, kde váš problém vyriešia profesionáli. Súčasťou povinnej výbavy tak nemusí byť ani rezervná pneumatika, ktorá bola niekedy jedinou možnosťou. Na prvý pohľad RunFlat pneumatiky od klasických nerozoznáte, no v skutočnosti majú úplne inú konštrukciu. Tá je typická vystuženými bočnicami, ktoré jej pomáhajú bojovať proti zdeformovaniu aj v prípade defektu. Okrem toho ju dokážu v ťažkej chvíli udržať na ráfiku aj vtedy, keď dôjde k totálnej strate tlaku. Možno to vyzerá tak, že na takejto pneumatike sa dá jazdiť ďalšie stovky kilometrov, no to nie je pravda. Tým, že sa označujú aj za dojazdové riešenie naznačujú, že s nimi zvládnete prísť maximálne do pneuservisu alebo domov, kde si gumu pohodlne vymeníte. Výhodou je, že ju netreba meniť na mieste, čo nie každý vodič vie a zvládne. Vzdialenosť, ktorú pomocou RunFlat pneumatiky môžete zajazdiť udáva každý výrobca podľa konkrétneho typu. Aj keď majú mnohé výhody, nájdu sa aj nejaké nevýhody, pre ktoré ich množstvo vodičov nechce. Tými najhlavnejšími sú priemerné jazdné vlastnosti a nízky komfort, s čím sa u klasických pneumatík nestretnete. Je preto len na vás, aby ste zvážili všetky klady a zápory.

Ktoré pneumatiky sú najbezpečnejšie?

To, ktoré pneumatiky sú najbezpečnejšie vám nedokáže povedať nikto. Ak plánujete kupovať zimné pneumatiky, odporúčame sa riadiť rôznymi recenziami a pomôžu aj testy pneumatík. Tie každý rok vykonáva renomovaná spoločnosť ADAC a niektoré renomované magazíny. Pokojne im môžete dôverovať, pretože sú nezávislé a ich cieľom je motoristom pomôcť pri rozhodovaní. V rámci testov sa sledujú rôzne jazdné vlastnosti, ktoré sa každý rokom zlepšujú. Veľmi dobrou voľbou sú pneumatiky Continental známe a obľúbené po celom svete. Táto značka je zárukou kvality a veľkého výberu, čo ocení každý vodič.