Kedy zmeniť PZP? Jedine na konci roka

Obdobie konca roka je vždy spojené s ostrým bojom komerčných poisťovní o klienta pri uzatváraní povinného zmluvného poistenia. Práve v tomto období preto nájdete vôbec tie najvýhodnejšie ponuky, ktoré navyše dokážu kompenzovať mierne zvýšenie poistného z dôvodu zavedenia špeciálneho odvodu pre poistenie. Ako sa však vyznať v jednotlivých ponukách PZP a vybrať si ten správny produkt?

Jednoduchý výber tohto najvýhodnejšieho poistenia

Samozrejme, najdôležitejším kritériom je cena. PZP Uniqua, Alianz, Kooperatíva a iné. Každé jedno je ponúkané v inej cene, pričom rozdiely pre rovnaké auto a charakteristiky jeho majiteľa môžu byť obrovské. Stať sa tak môže, že dostupné bude poistenie už za 90€, no rovnako aj za 300€. Aby ste na povinnom zmluvnom poistení vášho automobilu neprerobili, odporúčame vám používať porovnávacie servery, ktoré združujú všetky poistné produkty a umožňujú ich vzájomné porovnávanie. Jedným z takýchto serverov je onlinePorovnanie.sk, v ktorom po zadaní vlastností vozidla a jeho majiteľa získate jednoduchý prehľad o všetkých PZP jednotlivých poisťovní aj s konkrétnymi cenami. Potom stačí už len zvoliť tú podľa vás najvýhodnejšiu ponuku a poistenie uzatvoriť.

Okrem ceny si však všímajte aj rozsah poistného plnenia. Tým základným býva väčšinou škoda do 5 miliónov na zdraví a do 1 milióna eur na majetku. PZP Union však napríklad ponúka aj rozšírené limity poistného plnenia, a to až do 5 miliónov pri škodách na majetku.

Nezabúdajte na zaslanie výpovede

Ak sa rozhodnete meniť vašu poisťovňu za výhodnejšiu, nezabúdajte na vaše povinnosti. Starej poisťovni musíte písomne doručiť výpoveď z poistenia, a to najneskôr 42 dní pred koncom platnosti vašej súčasnej zmluvy. Pre každú je toto tlačivo rovnaké bez ohľadu na to, či ste mali uzatvorené Komunálna poisťovňa PZP alebo PZP Union. Výpoveď z PZP si jednoducho vytvoríte aj na portáli onlinePoistenie.sk, pričom následne ho stačí už len vytlačiť a poslať.

Pridaj komentár