Ako ušetriť pri zariaďovaní skladu

Hľadáte spôsoby ako ušetriť pri budovaní vášho skladu? Máme pre vás hneď niekoľko tipov a to nielen ako ušetriť teraz, ale i v budúcnosti. Pri zariaďovaní skladu netreba v žiadnom prípade šetriť na materiáloch, bezpečnosti a organizácii – inde však máte ruky voľné a ušetriť sa dá bez problémov! Ako konkrétne? Pozrite sa s nami na to!

Ušetrite peniaze vhodným zariadením

Nemusíte kupovať pevné a neflexibilné regály a police a kovové policové regály, keď si nie ste ešte celkom istý, ako bude sklad nakoniec vyzerať. Existujú tzv. bunkové systémy, ktoré sa dajú výhodne zostaviť ako lego, využívať v danej zostave, a neskôr prestavať do celkom iného tvaru a v inej miestnosti. Bunkové skladovacie systémy šetria teda financie nie len pri budovaní skladu, ale aj v budúcnosti, pri jeho prípadnej reorganizácii či sťahovaní. V neposlednom rade s nimi tiež ľahučko môžete budovať do výšky, čo v praxi znamená, že ušetríte i miesto. Skladovanie paliet nikdy nebolo jednoduchšie!

Ušetrite na energiách

Ďalší spôsob, ktorým môžete poľahky ušetriť, sú energie. Tu zvyčajne platí, že akákoľvek investícia do úspornejšieho systému sa vám niekoľkonásobne vráti. Najväčšími požieračmi nákladov za energie sú osvetlenie a klimatizácia (prípadne kúrenie). Aby ste nemuseli zbytočne chladiť, nainštalovať môžete účinnejšie závesy a rolety.

Či už v lete alebo v zime, pustite sa do vysádzania stromov v okolí vášho skladu. Že to znie zvláštne? To možno, ale stromy vám prinesú blahodarný tieň, ochránia pred ruchom a smogom a vďaka nim zaplatíte svoju daň životnému prostrediu.

Ušetrite čas optimalizovaním priestorov

Slovenské sklady často vyzerajú ako jeden veľký neporiadok. A to nehovoríme len o tom, že sa v nich neupratuje tak často, ako by sa malo. Mnoho podnikateľov si absolútne neuvedomuje, koľko času a peňazí môže ušetriť vhodne zariadený sklad. Je celé spektrum možností, kde a ako ušetriť. Ak máte presné informácie o tom, čo budete skladovať, viete zakúpiť palety, regály a paletové regály s potrebnými rozmermi a umiestniť ich tak, aby šetrili i miesto. Pri nákupe väčšieho množstva paliet treba takisto pozerať na sumu za paletu a poobzerať sa po množstevných zľavách.

Ušetrite si problémy

Minimalizujte chyby vo vašom sklade. Ako na to? Dôkladne naplánuje jeho celkovú organizáciu, veďte si záznamy o chybách a pokúste sa pracovať na tom, aby sa v budúcnosti opakovali. Zamestnancov s nízkym chybovým profilom, ktorí odvádzajú svoju prácu výnimočne dobre, odmeňujte. Pracujte s pozitívnou motiváciou a nebojte sa opýtať sa svojich vlastných zamestnancov, čo by chceli a vedeli zlepšiť. Ľudia pracujúci v teréne majú často celkom iný pohľad ako riaditeľ či manažér – a vidia možnosti na zlepšenie a vylepšenie. Nebuďte voči takýmto návrhom hluchý a ukážte zamestnancom, že ich podnety budú minimálne vypočuté.

Paletové regály hledejte na Manutan.sk.

 

Pridaj komentár